دکمه موبایل منو

جزییات خبر

دوشنبه / ۱۳ دی ۱۴۰۰ / ۱۳:۵۳
سرویس : بوشهر
کد خبر : ۱۸۶۴۱۲
گزارشگر : ۹۳

90 درصد آموزش‌های مهارتی به مددجویان منجر به اشتغال می‌شود

90 درصد آموزش‌های مهارتی به مددجویان منجر به اشتغال می‌شود
(دوشنبه ۱۳ دی ۱۴۰۰) ۱۳:۵۳

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر گفت: ۹۰ درصد آموزش‌های مهارتی به مددجویان کمیته امداد منجر به اشتغال می‌شود.

به گزارش سایت خبی کمیته امداد، محمد رضا میری در نشست امضای تفاهم با دانشگاه فنی و حرفه‌ای اظهار داشت: این تفاهم‌نامه به منظور ارتقای مهارتی، توانمندسازی اقتصادی و اشتغال مددجویان مورد حمایت کمیته امداد با استفاده از ظرفیت‌های علمی و امکانات دانشگاه فنی و حرفه‌ای منعقد شده است.

وی افزود: از جمله اهداف این تفاهم نامه می‌توان به برنامه ریزی و مشارکت در توانمندسازی اقتصادی مددجویان تحت حمایت کمیته امداد، مشارکت و هم افزایی ظرفیت‌های طرفین در راستای ارتقای شاخص‌های اشتغال و خودکفایی و تشریک مساعی و اتخاذ تدابیر لازم جهت پایدارسازی مشاغل ایجاد شده برای افراد مستعد اشتغال تحت حمایت کمیته امداد اشاره کرد.

میری برگزاری دوره‌های آموزشی فنی و تخصصی، ارائه مشاوره و راهنمایی، ایجاد فرصت‌های شغلی و نظارت بر طرح‌های اشتغال را از جمله برنامه‌های مهم و حائز اهمیت کمیته امداد در راستای توانمندسازی و خودکفایی خانواده‌های تحت حمایت عنوان کرد و افزود: از طریق استعداد سنجی و ارائه مشاوره و راهنمایی‌های لازم به خانوارهای تحت حمایت در تلاشیم آنان را به سمت استقلال اقتصادی سوق دهیم تا به خودکفایی کامل برسند.

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر با تاکید بر اینکه پس از ارائه آموزش‌های شغلی به مددجویان، از طریق پرداخت تسهیلات اشتغال و کاریابی مشغول به کار می‌شوند گفت: بیش از ۹۰ درصد آموزش‌های مهارتی به مددجویان کمیته امداد منجر به اشتغال می‌شود.

حل دغدغه اشتغال استان‌ها

کبر منصوری‌نسب رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان بوشهر نیز اظهار داشت: دانشگاه فنی و حرفه‌ای به عنوان پایه و اساس آموزش‌های مهارتی در کشور راهبردی برای توانمندسازی جامعه اطراف و استمرار رشته‌های تقاضا محور می‌باشد تا بتوانند با ظرفیت بالقوه استان مأموریت دانشگاه را به بالفعل تبدیل کند.

وی افزود: آموزش‌های مهارتی در راستای رفع مشکل اشتغال یک امر ضروری است لذا دانشگاه فنی و حرفه‌ای قسمت زیادی از دغدغه اشتغال استان‌ها را حل می‌کند.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان بوشهر بیان کرد: این دانشگاه زمینه‌ای برای ایجاد فرهنگ مهارت آموزی در خانواده و جامعه، زمینه‌های لازم برای کسب مهارت، ایجاد اشتغال و کارآفرینی برای جوانان در دانشگاه فنی و حرفه‌ای را فراهم کرده است.

وی افزود: دانشگاه فنی و حرفه‌ای با تربیت تکنسین‌ها و مهندسان ماهر، شایسته و کارآفرین و نیز تعامل با مراکز صنعتی و بخش‌های دولتی و خصوصی توانسته است ضمن ایجاد ۶۵ درصد اشتغال برای فارغ التحصیلان جهت ورود به بازار کار به فرهنگ مهارت آموزی در خانواده و جامعه نقش بسزایی دهد.

منصوری نسب هدف از این تفاهمنامه را برنامه ریزی و مشارکت در توانمندسازی اقتصادی مددجویان، هم افزایی ظرفیت‌های طرفین در راستای ارتقای شاخص‌های اشتغال، تشریک مساعی و اتخاذ تدابیر لازم برای پایدار سازی مشاغل ایجاد شده برای افراد مستعد و ارائه آموزش‌های مهارتی کارآفرینی در راستای کمک به رونق بازار و کسب و کار مددجویان عنوان کرد.

دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان بوشهر و کمیته امداد امام خمینی (ره)، تفاهم نامه‌ای در جهت همکاری‌های مشترک در زمینه‌های بهره مندی از ظرفیت‌های علمی، آموزشی، پژوهشی، مشاره ای، آزمایشگاهی اماکن و امکانات کارگاهی دانشگاهی و در جهت توانمندسازی گروه‌های هدف منعقد کردند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۴۱۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید