دکمه موبایل منو

جزییات خبر

شنبه / ۱۱ دی ۱۴۰۰ / ۰۷:۲۸
سرویس : بوشهر
کد خبر : ۱۸۶۲۷۳
گزارشگر : ۹۳

کمیته امداد بوشهر همه "گبه‌های" تولیدی مددجویان را می‌خرد

کمیته امداد بوشهر همه "گبه‌های" تولیدی مددجویان را می‌خرد
(شنبه ۱۱ دی ۱۴۰۰) ۰۷:۲۸

معاون اشتغال کمیته امداد امام استان بوشهر گفت: این نهاد محصول گبه تولیدی مددجویان بافنده را به هر میزان که باشد از آنها خریداری خواهد کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، مسلم ملیت، معاون اشتغال و خودکفایی کیمته امداد، در آیین افتتاح نمایشگاه صنایع دستی مددجویان کمیته امداد امام شهرستان دیر افزود: همچنین این نهاد محدودیتی برای ایجاد هیچ شغلی برای مددجویان ندارد و از همه طرح‌ها و مهارت‌ها استقبال می کند.

وی اضافه کرد: اکنون ۱۳۰ راهبرشغلی در زمینه آموزش و توانمندسازی مددجویان با کمیته امداد همکاری می کنند.

معاون اشتغال کمیته امداد استان بوشهر بیان کرد: طبق تفاهم‌نامه با شرکت های مستقر در عسلویه و با همکاری راهبران شغلی محصولات تولید شده در نمایشگاه ها ارائه می‌شود.

رئیس کمیته امداد شهرستان دیر گفت: برای هر مددجو ۲ میلیون تومان تسهیلات برای عرضه محصولات صنایع دستی پرداخت می‌شود.

سید علی حسینی افزود: کمیته امداد در راستای آموزش مددجویان از آنان حمایت خواهد کرد و در هر شرکتی که مددجو جذب کارشود ۲ بسته تشویقی برای هر مددجو ۵۰ میلیون تومان تسهیلات تا سقف ۴۰ نفر پرداخت خواهد شد و این نهاد حق پرداخت بیمه آنها را به مدت ۲ سال می پذیرد.

راهبر شغلی کمیته امداد امام دیر گفت: مددجویان استقبال خوبی برای آموزش و تولید محصولات صنایع دستی دارند اما کمبود  فضا برای این کار وجود دارد.

زهرا عاشوری افزود: مسئولان باید زمینه فروش محصولات تولید شده در بازار فراهم کنند تا مددجویان به این کار تشویق و متضرر نشوند.

وی گفت: در زمان حاضر ۷۱ مددجو آموزش دیده در شهرستان دیر در زمینه تولید محصولات صنایع دستی در رشته حصیربافی، گلیم بافی، نمددوزی، دیوارکوبی و صدف سازی مشغول هستند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۵۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید