دکمه موبایل منو

جزییات خبر

جمعه / ۳ دی ۱۴۰۰ / ۱۵:۳۲
سرویس : بوشهر
کد خبر : ۱۸۶۲۴۷
گزارشگر : ۹۳
معاون مالی اداری کمیته امداد کشور در سفر به بوشهر:

تا پایان سال هیچ مددجوی پشت نوبتی برای جهیزیه نخواهیم داشت

تا پایان سال هیچ مددجوی پشت نوبتی برای جهیزیه نخواهیم داشت
(جمعه ۳ دی ۱۴۰۰) ۱۵:۳۲

معاون مالی اداری کمیته امداد کشور با اشاره به اینکه ۳۰ هزار جهیزیه در اختیار زوج های مددجو قرار می‌گیرد گفت: تا پایان سال هیچ مددجوی پشت نوبتی برای دریافت جهیزیه نخواهیم داشت.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، مجید باجلان ، معاون مالی اداری کمیته امداد کشور، پیش از ظهر امروز در حاشیه مراسم  اهداء جهیزیه به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد در استان بوشهر اظهار داشت: یکی از ماموریت های اصلی کمیته امداد در کنار سایر ماموریت ها تامین لوازم ضروری زندگی برای مددجویان تحت حمایت به ویژه زوج های جوان است.

وی در ادامه با بیان اینکه 120 نوع خدمت در کمیته امداد به جامعه هدف ارائه می شود گفت: یکی از مهم ترین این خدمات تهیه اقلام ضروری زندگی محرومان است که با توجه به مشکلات اقتصادی امروز جامعه توان تامین آنرا ندارند.

باجلان در خصوص تامین جهیزیه زوج های نیازمند اظهار داشت: با هماهنگی وزارت صنعت و معدن و تجارت بیش از 30 هزار جهیزیه به ارزش 600 میلیارد تومان از تولیدات کارخانجات داخلی تهیه و تا پایان سال میان تمام زوج های جوان مددجو توزیع خواهد شد.

وی در ادامه افزود: از این تعداد جهیزیه سری دوم آن در استان بوشهر به تعداد 500 سری در حال توزیع است.

باجلان یادآور شد: این جهیزیه ها شامل 5 قلم کالای اساسی زندگی از جمله یخچال فریزر، اجاق گاز، سرویس کامل آشپزخانه، فرش و لباسشویی می باشد.

معاون مالی اداری کمیته امداد کشور خاطر نشان کرد: تا پایان سال هیچ  زوج مددجویی پشت نوبت دریافت جهیزیه نمی ماند.

باجلان با اشاره به فصل زمستان و سرما در کشور گفت: 47 هزار بخاری گازی، و در مناطقی که گاز وجود ندارد دیگر وسایل گرمایشی تهیه و توزیع شده است که سهم استان بوشهر 2 هزار بخاری گازی بوده است.

معاون مالی اداری کمیته امداد استان بوشهرهمچنین با اشاره به زود رس بودن فصل گرما در استانهای جنوبی کشور گفت: توزیع 24 هزار کولر گازی و 55 هزار کولر آبی به استان های جنوبی کشور اختصاص داده شد که جمعا 550 میلیارد تومان هزینه در برداشته است.

وی در ادامه افزود: از این تعداد 1500 کولر گازی به استان بوشهرتحویل داده شد و در فاز دوم تعداد بیشتری اختصاص داده خواهد شد.

 معاون مالی اداری کمیته امداد کشور خاطرنشان کرد: با توجه به مشکلات آبرسانی خانوارها در نقاطی از کشور، تصمیم بر این شد تا 10 هزار مخزن ذخیره آب در دستور توزیع قرار گیرد که سهم استان بوشهر 2 هزار مخزن ذخیره آب بوده است.

باجلان همچنین یاد آور شد: به منظور نیاز مبرم محرومان به سرویس های بهداشتی و حمام، چیزی حدود 27 هزار آبگرمکن در سراسر کشور توزیع شده است.

معاون مالی کمیته امداد کشور در پایان خاطر نشان کرد: یکهزار و صد میلیارد تومان اعتبار برای کل این اقلام ضروری زندگی نیازمندان اعم از جهیزیه، بخاری، کولر گازی، مخزن آب و آبگرمکن هزینه شده است که سهم استان بوشهر 48 میلیارد تومان بوده است.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۴۷۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید