دکمه موبایل منو

جزییات خبر

سه شنبه / ۳۰ آذر ۱۴۰۰ / ۱۸:۴۰
سرویس : بوشهر
کد خبر : ۱۸۶۲۱۱
گزارشگر : ۹۳
با همکاری مشترک دانشگاه فنی و حرفه ای استان بوشهر؛

امضای تفاهم نامه آموزش و اشتغالزایی برای مددجویان کمیته بوشهر صورت گرفت

امضای تفاهم نامه آموزش و اشتغالزایی برای مددجویان کمیته بوشهر صورت گرفت
(سه شنبه ۳۰ آذر ۱۴۰۰) ۱۸:۴۰

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر از امضای تفاهم نامه همکاری مشترک این نهاد و دانشگاه فنی و حرفه ای استان بوشهر به منظور آموزش مهارت های شغلی و توانمند سازی اقتصادی مددجویان تحت حمایت خبر داد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، تفاهم نامه همکاری مشترک فی مابین کمیته امداد استان و دانشگاه فنی و حرفه ای استان بوشهر طی جلسه ای با حضور مدیران و کارشناسان دو دستگاه و پس از گفتگو  تبادل نظر میان طرفین در خصوص مفاد تفاهم نامه به امضا طرفین رسید.

محمد رضا میری مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر در این خصوص به رسانه ها اعلام کرد:این تفاهم‌نامه به منظور ارتقای مهارتی، توانمندسازی اقتصادی و اشتغال مددجویان مورد حمایت کمیته امداد با استفاده از ظرفیت های علمی و امکانات دانشگاه فنی و حرفه ای منعقد شده است.

وی  در ادامه افزود: از جمله اهداف این تفاهم نامه عبارتند از برنامه ریزی و مشارکت در توانمندسازی اقتصادی مددجویان تحت حمایت کمیته امداد، مشارکت و هم افزایی ظرفیتهای طرفین در راستای ارتقای شاخص‌های اشتغال و خودکفایی و تشریک مساعی و اتخاذ تدابیر لازم جهت پایدارسازی مشاغل ایجاد شده برای مستعدین اشتغال تحت حمایت کمیته امداد.

میری برگزاری دوره‌های ‌آموزشی فنی و تخصصی، ارائه مشاوره و راهنمایی، ایجاد فرصت‌های شغلی و نظارت بر طرح‌های اشتغال را از جمله برنامه های مهم و حائز اهمیت کمیته امداد در جهت توانمندسازی و خودکفایی خانواده‌های تحت حمایت عنوان کرد و افزود: از طریق استعداد سنجی و ارائه مشاوره و راهنمایی‌های لازم به خانوارهای تحت حمایت در تلاشیم آنان را به سمت استقلال اقتصادی سوق دهیم تا به خودکفایی کامل برسند.

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر با اشاره به اینکه در سال گذشته شش هزار و 3هزار 919 نفر از مددجویان تحت حمایت آموزش‌های فنی و تخصصی را فراگرفته‌اند، بیان کرد: امسال نیز از ابتدای سال 1400 تا کنون 4 هزار و 164 نفر مددجو آموزش های لازم فنی و حرفه ای را در رشته های مختلف فرا گرفنتد که پیش بینی می شود تا پایان سال به بیش از 5 هزار نفر برسد.

میری با تاکید بر اینکه پس از ارائه آموزش‌های شغلی به مددجویان، از طریق پرداخت تسهیلات اشتغال و کاریابی مشغول بکار می شوند گفت: بیش از 90 درصد آموزش های فنی و حرفه ای به مددجویان کمیته امداد منجر به اشتغال می شود.

انتهای پیام

 

تعداد بازدید : ۴۹۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید