جزییات خبر

دوشنبه / ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۱۴:۴۶
سرویس : بوشهر
کد خبر : ۱۸۱۸۷۹
گزارشگر : ۹۳

معیشت خانواده‌های نیازمند زندانی استان بوشهر تامین می‌شود

(دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰) ۱۴:۴۶

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر در جلسه با مسئولان زندان های استان بوشهر گفت: کمک به معیشت خانوارهای نیازمند زندانی، توانمندسازی، ایجاد روحیه استقلال و خودباوری آنها با همکاری سازمان زندانها در دستور کار است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، احمد لطفی، مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر، ظهر امروز در جلسه با مسئولان زندان های استان بوشهر، ساماندهی نظام حمایتی، کنترل آسیب‌های اجتماعی و حمایت بهتر از خانواده‌های زندانیان نیازمند را اهداف انعقاد تفاهم‌نامه یاد شده دانست و اظهار داشت: توانمندسازی، ایجاد روحیه استقلال، خودباوری و مقبولیت اجتماعی از مهمترین ابعاد این تفاهم‌نامه است.

وی نظام‌مند کردن خدمات، شناسایی و تامین معیشت خانواده‌های نیازمند را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: سرپرست خانوارهایی که در زندان هستند تامین معیشت اعضای خانواده‌های آنان مورد توجه ویژه قرار دارد و در این راستا علاوه بر این خانواده‌ها، زندانیان آزاد شده نیز به عنوان گروه هدف این طرح قرار می‌گیرند.

لطفی خاطر نشان کرد: براساس این تفاهم‌نامه، خانواده‌های زندانیان فاقد بیمه، تا زمان آزادی سرپرست، از خدمات بیمه‌های اجتماعی و درمانی برخوردار می‌شوند و ارائه خدمات حقوقـی و معاضدت قضایی از دیگر اهداف این تفاهم‌نامه برای جامعه هدف است.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر، ارائه مشاوره‌های تخصصی روانشناسی و برگزاری دوره‌های مهارت زندگی را از دیگر زمینه‌های همکاری با سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی دانست و گفت: محصولات تولیدی خانواده‌های زندانیان و زندانیان آزاد شده، در فروشگاه‌ها و نمایشگاه‌های کمیته امداد عرضه می‌شود.

مدیرکل زندان‌های استان بوشهر هم با تاکید بر رفع ‌مشکلات اعضای خانواده زندانیان اظهار داشت: وقتی سرپرست خانواده در زندان باشد مشکلات اجتماعی زیادی برای سایر افراد خانواده به وجود می‌آید که باید از سوی مسئولان جامعه پیگیری و رفع شود.

رضا مقبلی‌قرائی با بیان اینکه همکاری و تعامل دستگاه‌های حمایتی به ویژه کمیته امداد با سازمان زندان‌ها می‌تواند کمک موثر در این راستا داشته باشد گفت: در این زمینه تفاهم‌نامه همکاری سازمان زندان‌ها و کمیته امداد برای حمایت از خانواده‌های زندانی نیازمند امیدوار کننده است.

وی توجه به طرح‌های اشتغال‌زایی زندانیان را یکی دیگر از مفاد این تفاهم‌نامه دانست و تصریح کرد: بر طبق این تفاهم‌نامه خانواده‌های زندانیان نیازمند تا زمان آزادی سرپرست، از خدمات حمایتی  و معیشتی کمیته امداد و همچنین طرح‌های اشتغال‌زایی و توانمند سازی بهره‌مند می‌شوند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۱۸۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید