جزییات خبر

شنبه / ۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۱۸:۴۰
سرویس : بوشهر
کد خبر : ۱۸۱۷۷۰
گزارشگر : ۹۳
مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر:

زلزله اخیر گناوه 2.8 میلیارد تومان به واحد های مسکونی مددجویان خسارت وارد کرد

(شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۰) ۱۸:۴۰

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر پس از بازدید ازمنازل روستاهای زلزله زده در شهرستان گناوه گفت: زلزله هفته گذشته به 360 واحد مسکونی مددجویان تحت پوشش این نهاد در ۱۲ روستای بخش مرکزی این شهرستان خسارت وارد کرده‌ است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، احمد لطفی، مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر به همراه تیم برآورد خسارت این نهاد در بازدید از روستاهای مناطق زلزله زده شهرستان گناوه اظهار داشت: به دنبال وقوع زمین لرزه 9/4 ریشتری اخیر در شهرستان گناوه بیش از 12 روستای این شهرستان را تحت تاثیر خود قرار داده و به منازل و کسب کارهای برخی از مددجویان تحت حمایت خسارت وارد کرده است.

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر در ادامه افزود: به لطف خدا به هیچ یک از مددجویان تحت حمایت آسیب های جانی و حتی مصدومیت وارد نشده است اما به حدود 360  خانه آسیب و خسارت جزئی وارد شد.

لطفی با بیان اینکه عمده خسارت‌ها شامل تخریب دیوارها و ترک خوردگی منازل مددجویان است گفت: این منازل مسکونی با پرداخت وام بلا عوض تعمیر و بازسازی می شود.

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر خاطر نشان کرد: پس از بازدید های صورت گرفته به همراه تیم کارشناسان این نهاد از مناطق زلزله زده  و ارزیابی وضعیت مددجویان تحت حمایت، حدود 2 میلیارد و 800 میلیون تومان خسارت برآورد شده است.

وی در ادامه افزود: برآورد خسارت اولیه طی گزارشی به مرکز ارسال شده است و با همکاری بنیاد مسکن برای افراد خسارت دیده تشکیل پرونده شده است و برای این خانوارها وام بلاعوض بازسازی پرداخت خواهد شد.

لطفی در پایان  یادآورشد: توزیع بسته‌های معیشتی و غذای گرم افطاری در ماه مبارک رمضان با مشارکت و همکاری خیران این شهرستان در چندین نوبت بین مددجویان روستاهای زلزله زده انجام شده‌است و کماکان ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۲۸۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید