جزییات خبر

سه شنبه / ۳۱ فروردین ۱۴۰۰ / ۱۴:۳۳
سرویس : بوشهر
کد خبر : ۱۸۱۷۰۴
گزارشگر : ۹۳
به منظور توانمند سازی و ارائه خدمات حمایتی به خانواده های زندانی

تفاهم نامه همکاری میان کمیته امداد و سازمان زندانهای بوشهرمنعقد شد

(سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۴۰۰) ۱۴:۳۳

کمیته امداد و سازمان زندانهای استان بوشهر با هدف توانمند سازی و ارائه خدمات به خانوارهای زندانیان نیازمند تفاهم نامه همکاری با حضور مسئولان دو دستگاه امضا کردند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، احمد لطفی مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر و رضا مقبلی مدیر کل سازمان زندانهای استان بوشهر به منظور ساماندهی نظام حمایتی، کنترل آسیب‌های اجتماعی و حمایت بهتر از خانواده‌های زندانیان نیازمند، تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر با تشریح جزئیات این تفاهم‌نامه گفت: توانمندسازی، ایجاد روحیه استقلال، خودباوری و مقبولیت اجتماعی از مهمترین ابعاد این تفاهم‌نامه است.

وی با بیان اینکه به دنبال نظام‌مند کردن شناسایی و رفع معیشت خانواده‌های نیازمند با سرپرست زندانی هستیم، افزود: علاوه بر خانواده‌ها با سرپرست زندانی، زندانیان آزاد شده نیز به عنوان گروه هدف این طرح قرار می‌گیرند.

لطفی خاطر نشان کرد: براساس این تفاهم‌نامه، خانواده‌های زندانیان فاقد بیمه، تا زمان آزادی سرپرست، از خدمات بیمه‌های اجتماعی و درمانی برخوردار می‌شوند وارائه خدمات حقوقی و معاضدت قضایی  از دیگر اهداف این تفاهم‌نامه برای جامعه هدف است.

ارائه مشاوره‌های تخصصی روانشناسی و برگزاری دوره‌های مهارت‌افزایی زندگی را از دیگر زمینه‌های همکاری با سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی دانست و گفت: محصولات تولیدی خانواده‌های زندانیان و زندانیان آزاد شده، در فروشگاه‌ها و نمایشگاه‌های کمیته امداد عرضه خواهد شد.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر در پایان یاد آور شد: این تفاهم نامه در 9 ماده تنظیم و به امضای طرفین رسید.

مقبلی مدیر کل زندانهای استان بوشهر اظهار داشت: وقتی سرپرست خانواده در زندان باشد مشکلات اجتماعی زیادی برای سایر افراد خانواده به وجود می آید که باید از سوی مسئولان جامعه پیگیری و رفع شود.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: همکاری و تعامل دستگاه های حمایتگر به ویژه کمیته امداد با سازمان زندانها می تواند کمک موثری در این راستا داشته باشد.

مقبلی تفاهم نامه همکاری سازمان زندانها و کمیته امداد را برای حمایت از خانواده های زندانی نیازمند امیدوار کنند خواند و گفت: بر طبق این تفاهم نامه

 خانواده‌های زندانیان نیازمند  تا زمان آزادی سرپرست، از خدمات حمایتی  و معیشتی کمیته امداد و همچنین طرح های اشتغال زایی و توانمند سازی بهرمند می شوند.

 انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۲۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید