جزییات خبر

دوشنبه / ۱۲ آبان ۱۳۹۹ / ۰۸:۲۹
سرویس : بوشهر
کد خبر : ۱۷۸۲۸۴
گزارشگر : ۹۳
در راستای اجرای طرح ملی مهارت‌آموزی «سرباز ماهر»؛

کمیته امداد و نیروی انتظامی بوشهر تفاهم نامه مهارت آموزی سربازان وظیفه منعقد کردند

(دوشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۹) ۰۸:۲۹

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر گفت: در راستای اجرای طرح ملی مهارت آموزی " سرباز ماهر" تفاهم نامه همکاری میان کمیته امداد و نیروی انتظامی استان برای مهارت آموزی سربازان وظیفه تحت حمایت منعقد شد.

وی در ادامه افزود: قطعاً مهارت آموزی به عنوان مقدمه اشتغال پایدار بوده  و ترغیب فرزندان ذکور تحت حمایت از 15 سالگی تا زمان اعزام به خدمت،حین خدمت و نهایتاً بعد از پایان خدمت به کسب مهارت های مورد علاقه و دارای مزیت و پایدار بهره مند می گردند.

لطفی با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه همکاری فی مابین کمیته امداد و نیروی انتظامی به منظور مهارت‌آموزی سربازان تحت حمایت اظهار کرد: این تفاهم‌نامه با هدف اثربخشی خدمت سربازی و توسعه توانمندی جامعه هدف برای کمک به اشتغال و تسهیل ورود سربازان وظیفه خانواده‌های تحت حمایت به بازار کار و تحقق شعار جهش تولید به صورت ملی منعقد شد.

 وی در ادامه افزود: بر اساس این تفاهم نامه با پرداخت هزینه های این دوره ها توسط کمیته امداد فرزندان ذکور خانوارهای مددجو که مشمول خدمت سربازی هستند از آموزش‌های مهارتی و فنی و حرفه‌ای رایگان بهره‌مند می‌شوند.

 لطفی با بیان اینکه بر اساس این طرح کمیته امداد مددجویان مشمول خدمت سربازی را شناسایی و 6 ماه پیش از آغاز دوره سربازی، آموزش‌های مهارتی رایگان به آنان آموزش می‌دهد عنوان کرد: سربازان مددجو به منظور دریافت این مهارت‌های فنی باید ابتدا در سامانه سرباز ماهر به نشانی http://sarbazmaher.ir ثبت‌نام کنند.

 مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر با تاکید بر اینکه تمامی مشمولان خدمت سربازی با هر نوع مدرک تحصیلی و دانشگاهی می‌توانند از آموزش‌های مهارتی این نهاد بهره‌مند شوند تصریح کرد: کمیته امداد به منظور ارائه هر گونه مهارت فنی به سربازان تحت حمایت با مراکز فنی و آموزشی در استان نیز قرارداد همکاری منعقد کرده است.

 وی خاطر نشان کرد: سربازانی که پیش از اعزام به سربازی مهارت‌های فنی کسب کنند بر اساس توانایی و مهارت در دوران سربازی مشغول خدمت خواهند شد.

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر با اشاره به در نظر گرفتن مشوق هایی برای کسانی که در این دوره ها شرکت می کنند، گفت: علاوه بر بسته های تشویقی اعلام شده از سوی ستاد کل نیروهای مسلح مانند انتخاب سازمان و محل خدمت، بخشودگی غیبت اولیه، جذب در شرکت های صنعتی پس از پایان خدمت، صدور گواهی سابقه کار و غیره، کمیته امداد نیز فراخور نوع مهارت آموزی پیش از خدمت، حین خدمت و یا بعد از خدمت سربازی پیگیری افزایش حقوق سربازان متاهل، پرداخت تسهیلات کارانگیزی، پرداخت تسهیلات اشتغال، بیمه مکمل مددجویی، پرداخت کمک هزینه ازدواج، برای این عزیزان در نظر گرفته است.

در ادامه این نشست سردار واعظی فرمانده نیروی انتظامی استان ضمن تقدیر از همکاری امداد در ارائه خدمات به سربازان وظیفه از نقش و تاثیرگذاری فعالیت های اجتماعی فرهنگی در جهت جلوگیری از آسیب های اجتماعی در جامعه اشاره کرد و افزود : ارائه آموزش های مهارتی و ایجاد فعالیت های اقتصادی در قالب اشتغال در این خصوص بسیار قابل توجه می باشد.

در پایان تفاهم نامه ای جهت ایجاد تعامل بیشتر فی مابین کمیته امداد و نیروی انتظامی به امضای طرفین رسید.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۵۷۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید