جزییات خبر

سه شنبه / ۶ آبان ۱۳۹۹ / ۱۳:۴۶
سرویس : بوشهر
کد خبر : ۱۷۸۱۸۵
گزارشگر : ۹۳

دست نوازش خیرین بر سر ایتام دشتی/ وقتی «شاد» محور وحدت می‌شود

(سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹) ۱۳:۴۶

در حال حاضر ۷۵۰ یتیم و محسنین در انتظار نوازش و سخاوت خیرین شهرستان دشتی هستند و تاکنون نیز مردم در این اقدام خیر پیشگام بودند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، این روزگار فشار اقتصادی، زندگی را برای مردم سخت کرده و مهمان ناخوانده‌ای به نام کرونا که چند ماهی وارد کشور شده است، سختی‌ها را بیشتر و پیچیده‌تر کرده است.

در این بین، علی رغم کمک‌های دولتی و برگزاری رزمایش مواسات و همدلی در راستای لبیک به فرمایشات مقام معظم رهبری توانسته بخشی از این خسارت‌ها را جبران کند ولی این جوابگوی نیازهای مردم نیست. در این بین اقشار آسیب پذیر جامعه به شدت متضرر شده و زندگی سختی این روزها دارند که می‌طلبد همه مردم به کمک این عزیزان بیایند.

یتیمان و محسنین که آرزوی یک زندگی عادی را دارند بیش از هر کس دیگری نیازمند حمایت هستند.

این روزها طرحی با عنوان «هر کارمند، حامی یک فرزند یتیم و محسنین» اجرایی شده که این طرح نقش بسزایی در رفع مشکل این عزیزان دارد و می‌طلبد مردم در این طرح همت بگمارند و دست نوازش و سخاوت بر سر این یتیمان بکشند.

شهرستان دشتی با دارا بودن ۷۵۰ یتیم و محسنین چشم انتظار حمایت خیران هستند، خیرانی که تاکنون در سطح شهرستان خوش درخشیدند و توانستند یتیم‌های زیادی را تحت حمایت خود قرار دهند، اما تا نقطه مطلوب راه زیادی برای پیمودن وجود دارد.

۷۵۰ یتیم منتظر کمک خیران

اسمائیل فقیه،رئیس کمیته امداد شهرستان در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: در حال حاضر ۷۵۰ فرزند یتیم و محسنین در سطح شهرستان چشم انتظار حمایت مادی معنوی کارمندان صاحبان صنایع شرکت‌ها و خیران هستند.

فقیه از تشکیل دبیرخانه در سطح شهرستان خبر داد و گفت: طرح هر کارمند حامی یک فرزند معنوی در شهرستان اجرا شده که قطعاً اثرات خوبی در پی خواهد داشت که امیدواریم با اجرای این طرح مشکلات این عزیزان به حداقل برسد.

وقتی "شاد" محور وحدت می شود

از طرفی با شروع فصل درس و مدرسه و برگزاری کلاس‌های آنلاین در مدارس، استفاده از برنامه شاد به عنوان یکی از دغدغه‌های اصلی این عزیزان است.

موضوعی که اگر از آن غافل شویم ممکن است پیامدهای ناگواری در پی داشته باشد و خیلی از دانش آموزان به دلیل اینکه نتوانند به این برنامه دسترس داشته باشند از درس و مدرسه عقب بیافتند که نیاز به عزم راسخی در این زمینه است.

حالا شبکه شاد می‌تواند محلی برای وحدت و همراهی باشد؛ وحدتی که با یک کار خیر همراه است و یک خیریه ماندگار را در دل‌ها ثبت خواهد کرد.

کارمند مشارکت کنند فرمانداری شهرستان دشتی در این خصوص به خبرنگار مهر می گوید: همه ما وظیفه داریم به فرزندان ایتام و محسنین توجه کنیم و از همه ظرفیت‌هایی که در اختیار داریم در راستای رفع مشکل این عزیزان استفاده کنیم.

عبدالله نادری فرماندار شهرستان دشتی اظهار داشت:انتظار داریم کارمندان دستگاه‌های اجرایی در این طرح مشارکت چشمگیر داشته باشند چرا که امروز ما در یک جنگ اقتصادی هستیم و باید به این موضوع به عنوان یک تکلیف دینی به آن نگاه کنیم.

نادری در ادامه افزود: بخشداران با مشارکت دهیاران حمایت‌های لازم از مجموعه کمیته امداد داشته باشند و در این راستا از هیچ تلاشی دریغ نورزند.

۳۰۰ تبلت برای دانش‌آموزان نیازمند شهرستان دشتی

احمد لطفی،مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر در گفت‌وگو با خبرنگار مهر از مشارکت خوب خیران شهرستان دشتی در اجرای برنامه‌های کمیته قدردانی کرد و گفت: مردم دیار دشتی همواره در کارهای خیر پیشگام هستند که جای تقدیر و تشکر دارد.

لطفی با بیان اینکه رسیدگی به ایتام و محسنین و مستمندان همواره در کتب دینی ما به آن تاکید شده است گفت:در شرایط کرونایی که کلاس درس به صورت حضوری تشکیل نمی‌شود و به صورت آنلاین برگزار می‌شود دانش آموزان نباید دغدغه برنامه شاد داشته باشند.

وی بیان کرد: به حمدالله با مشارکت خوب خیران و مسئولان استان ۳۰۰ تبلت در اختیار دانش آموزان این شهرستان قرار داده می‌شود تا این عزیزان با خیال راحت به فعالیت درسی خود ادامه دهند. مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر گفت: در این شرایط اقتصادی همه باید به مسئولیت خود در قبال کمک به اقشار آسیب پذیر به ویژه یتیمان اهتمام ویژه داشته باشیم و اجازه ندهیم این فشارها در زندگی آنها تأثیری بگذارند.

لطفی در پایان با تاکید بر اینکه کمک به نیازمندان در دین اسلام همواره مورد تاکید بوده است و مردم ایران اسلامی در کارهای خیر پیشتاز هستند خاطر نشان کرد: کمیته امداد به تنهایی قادر به تأمین نیازهای خیل عظیم نیازمندان نخواهد بود و می‌طلبد که خیران مشارکت و همراهی مناسبی را با این نهاد داشته باشند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۴۱۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید