جزییات خبر

سه شنبه / ۱۱ شهریور ۱۳۹۹ / ۲۰:۳۲
سرویس : بوشهر
کد خبر : ۱۷۷۰۴۶
گزارشگر : ۹۳
نماینده دشتی و تنگستان در نشست با امداد گران بوشهر:

کارگروه اجتماعی فقرزدایی در استان بوشهر تشکیل می‌شود

(سه شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۹) ۲۰:۳۲

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی گفت: به دنبال این هستیم که از همه ظرفیت‌های استان بوشهر برای تشکیل کارگروه اجتماعی فقرزدایی استفاده کنیم.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، غلامحسین کرمی، نماینده مردم شهرستانهای دشتی و تنگستان بعد از ظهر سه شنبه در نشست با امدادگران کمیته امداد استان بوشهر اظهار داشت: قریب به ۴۰ درصد از جمعیت دو شهرستان دشتی و تنگستان به عنوان حوزه انتخابیه ام تحت حمایت سازمان‌های حمایتی از جمله کمیته امداد و بهزیستی قرار دارند که با هیچ منطقی قابل دفاع نیست.

وی در ادامه افزود: این وضعیت در شرایطی رقم خورده که استان بوشهر در تولید ثروت ملی نقشی بی نظیر داشته و نباید شهروندانش دچار یک بی عدالتی در تقسیم منابع باشند.

نماینده مردم شهرستان‌های دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: موضوع سیاه نمایی نیست و اعتقاد داریم که نظام خدمات گسترده‌ای در قالب تهیه و تأمین زیرساخت‌ها مختلف در استان بوشهر انجام داده است اما به دلیل وجود مشکلات در سرمایه گذاری بخش خصوصی در این دو شهرستان استان بوشهر، با رشد فزاینده ای از بیکاری مواجه هستیم.

کرمی ادامه داد: با بیکاری جوانان و از دست دادن شغل سرپرستان خانوارها، طبیعی است آنها برای رفع مشکلات گسترده خود به سازمان‌های حمایتی از جمله کمیته امداد و بهزیستی مراجعه کنند که نتایج آن به شکل افزایش ۴۰ درصدی پوشش‌های این نهادهای حمایتی خود را نشان می‌دهد.

وی بیان کرد: اولین گام برای کاهش این حجم از خانوارهای تحت حمایت در دو شهرستان دشتی و تنگستان، مطرح کردن موضوع در فضای مرکز است تا به عنوان یک مسئله اجتماعی برای آن راه و چاره اندیشه شود.

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به محض اینکه در فضای ملی، اسم استان بوشهر آورده می‌شود این گونه برداشت می‌کنند که این استان به دلیل سرمایه گذاری‌های وسیع شرکت‌های نفت و گاز و صنایع بزرگ اقتصادی و پتروشیمی‌ها، مشکلی در ایجاد رفاه عمومی برای شهروندانش ندارد.

کرمی عنوان کرد: این در حالی است که وجود این همه صنایع در استان بوشهر، تاکنون نفع چندانی برای مردم و رفاه و اشتغال آنها نداشته است.

دبیر اول کمیسیون برنامه و بودجه مجلس عنوان کرد: به دنبال این هستیم که از همه ظرفیت‌های استان بوشهر برای تشکیل کارگروه اجتماعی فقرزدایی استفاده کنیم تا با اولویت بندی مشکلاتی که منجر به ایجاد فقر در استان بوشهر می‌شوند زمینه رفع آن با هم افزایی اعضا این کارگروه فراهم شود.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۷۴
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید