جزییات خبر

سه شنبه / ۴ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۳:۴۱
سرویس : بوشهر
کد خبر : ۱۷۶۹۴۱
گزارشگر : ۹۳

پویش «ایران همدل» در بوشهر/ ایجاد 72 مرکز جمع آوری نذورات

(سه شنبه ۴ شهریور ۱۳۹۹) ۱۳:۴۱

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر با بیان اینکه "هیئت‌های مذهبی، مداحان و گروه‌های جهادی نقش مهمی در جمع آوری نذورات خیران دارند" گفت: در این راستا ۷۲ مرکز جمع آوری نذورات در استان بوشهر راه‌اندازی شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، احمد لطفی، مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر صبح امروز در مراسم اجرای پویش «مردمی ایران همدل- احسان حسینی» اظهار داشت:  یکی از رسالت‌های مهم مسلمانان در ماه محرم ترویج فرهنگ حسینی در عرصه‌های مذهبی، معنوی و اجتماعی است که استفاده از سیره امام حسین(ع)  مورد توجه قرار دارد.

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر با بیان اینکه نهادهای گوناگون مردمی در رسیدگی به نیازمندان نقش مهمی ایفا می‌کنند خاطر نشان کرد: هیئت‌های مذهبی، گروه‌های جهادی، موسسات نیکوکاری، نمایندگی آستان قدس رضوی در طول سال بر اساس سیره ائمه اطهار(ع) در ترویج کمک رسانی به نیازمندان تلاش‌های وافری انجام می‌دهند که خدمات آنان قابل تقدیر است.

لطفی وضعیت کرونایی امسال در ماه محرم را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: امسال برای استفاده از ظرفیت‌های گوناگون در ماه محرم در خدمات رسانی به محرومان و نیازمندان بر اساس پروتکل‌های بهداشتی در شکستن زنجیره انتقال ویروس کرونا استفاده می‌شود.

وی با تاکید بر بهره جستن از نذورات مردم متدین در ماه محرم در خدمات رسانی به مددجویان و نیازمندان خاطرنشان کرد:در جمع آوری نذورات خیران از ظرفیت‌های هیئت‌های مذهبی، مداحان و گروه‌های جهادی استفاده می‌‌شود که در این راستا 72 مرکز جمع آوری  نذورات در قالب پویش "ایران هم‌دل، احسان حسینی" در استان بوشهر راه‌اندازی شده است.

لطفی با بیان اینکه نذورات مردم با تلاش این نهادها بسته بندی و توزیع می‌شود افزود: موکب‌داران هم در این عرصه در رسیدگی به خانواده‌های بی‌بضاعت خدمات رسانی می‌کنند.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر با اشاره به اینکه از این ظرفیت‌ها هدفمند و مدیریت شده در کمک به خانواده‌های نیازمند استفاده می‌شود خاطر نشان کرد: این نهادها با روحیه جهادی و انقلابی  در رسیدگی به خانواده‌های نیازمند در ماه محرم، صفر به ویژه اربعین حسینی استفاده می‌شود.

لطفی به کمک رسانی به دانش آموزان بی بضاعت پرداخت و با اشاره به اینکه 6500 دانش آموز زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) استان بوشهر است گفت: این دانش آموزان نیاز به پوشاک، لوازم التحصیلی و نوشت افزار دارند که از همه ظرفیت‌‌های خیران و نهادها در رسیدگی به این دانش آموزان استفاده می‌شود.

وی با  اشاره به آموزش  دانش آموزان در سال تحصیلی به صورت الکترونیکی خاطر نشان کرد: در این راستا دانش آموزان نیاز به دستگاه تبلت و تلفن همراه هوشمند برای بهره‌برداری از آموزش الکترونیکی و سامانه شاد آموزش و پرورش هستند.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر با تاکید بر رفع دغدغه‌های دانش آموزان بی بضاعت تصریح کرد: تامین پوشاک، تلفن همراه هوشمند، تبلت و امکانات تحصیلی در اولویت قرار دارد که همکاری خیران امری مهم است.

لطفی از تامین وسائل خنک کننده و سردکننده خانواده بی‌بضاعت خبر داد و گفت: یک‌هزار دستگاه کولر گازی و یخچال از عید غدیر خم تاکنون بین نیازمندان استان بوشهر با همکاری نهادها و خیران توزیع شده است.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۵۷۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید