جزییات خبر

چهارشنبه / ۲۲ اَمرداد ۱۳۹۹ / ۱۲:۴۰
سرویس : بوشهر
کد خبر : ۱۷۶۶۶۹
گزارشگر : ۹۳

حامیان بوشهری 6.3 میلیارد تومان به فرزندان ایتام و محسنین کمک کردند

(چهارشنبه ۲۲ اَمرداد ۱۳۹۹) ۱۲:۴۰

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر با قدردانی از همکاری خیران هم استانی در رسیدگی به نیازها و مشکلات ایتام گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون، خیران نیک اندیش هم استانی 6 میلیارد و 300 میلیون تومان در زمینه های مختلف نقد و کالا به ایتام و محسنین تحت حمایت کمیته امداد کمک کردند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، احمد لطفی، مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر صبح امروز در دیدار با تعدادی از خیران و حامیان نیکوکار اظهار داشت: خیران و حامیان نیکوکار، مروجان همیاری و حمایت از ایتام و ذخیره‌هایی برای خدمت‌رسانی به نیازمندان هستند.

وی با قدردانی از حمایت حامیان از فرزندان ایتام و محسنین نیازمند  تحت حمایت گفت: رسیدگی و کمک به فرزندان ایتام و محسنین نیازمند از تأکیدات دین مبین اسلام و اولیای الهی و از اولویت‌های نخست کار امداد است و بی‌شک یاری‌رساندن به محرومان ازجمله فرزندان ایتام و محسنین اجر دنیوی و اخروی بالایی به دنبال دارد.

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر با اشاره به طرح اکرام ایتام و محسنین خاطرنشان کرد: در این طرح که برخاسته از نگاه اعتقادی و بینش عمیق مردم به آموزه‌های دینی است، خیران اقدام به حمایت مالی و معنوی از یک تا چند یتیم و فرزند نیازمند می‌کنند و در طول سال کمک‌های نقدی و غیر نقدی خود را با همکاری کمیته امداد در اختیار خانواده‌های آنها قرار می‌دهند.

لطفی از پرداخت کمک‌های نقدی حامیان به ایتام خبرداد و بیان کرد: از ابتدای سال جاری تا کنون حامیان بوشهری 6 میلیارد و 300 میلیون تومان در زمینه های مختلف نقد و کالا از جمله، درمانی، معیشتی، تامین مسکن، جهیزیه و فرهنگی به ایتام و محسنین تحت حمایت کمیته امداد کمک کردند.

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر یاد آور شد: هم اکنون قریب به 6 هزار و 577 نفر فرزند یتیم و غیر یتیم( محسنین) در قالب طرح اکرام ایتام و محسنین از خدمات این نهاد بهره‌مند می‌شوند که 2 هزار و 160 نفر یتیم و 4 هزار و 417 نفر دیگر فرزندان غیر یتیم( محسنین) هستند.

لطفی با بیان اینکه 12 هزار حامی نیکوکار حمایت از این تعداد فرزند یتیم و محسنین بر عهده دارندگفت: بخش قابل‌توجهی از مشکلات معیشتی، فرهنگی و آموزشی ایتام از محل مبالغ واریزی حامیان رفع می‌شود .

وی با تاکید بر افزایش مشارکت خیران در رسیدگی به ایتام تصریح کرد: بستر لازم برای استفاده از شیوه‌های الکترونیکی در ثبت نام و پرداخت کمک‌های مبتنی بر نیاز محرومان فراهم‌ شده و مردم نیکوکار استان می‌توانند از طریق سایت ekram.emdad.ir  به صورت الکترونیکی و غیرحضوری نسبت به ثبت نام و پذیرش فرزندان ایتام اقدام و کمک های خود را پرداخت کنند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۵۲۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید