جزییات خبر

دوشنبه / ۶ اَمرداد ۱۳۹۹ / ۱۲:۴۰
سرویس : بوشهر
کد خبر : ۱۷۶۳۴۷
گزارشگر : ۹۳

آرامش ۹ هزارو ۶۷۹ خانوار مددجوی بوشهری زیر سقف ایمن

(دوشنبه ۶ اَمرداد ۱۳۹۹) ۱۲:۴۰

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر گفت: از سال ۱۳۹۲ تاکنون ۹هزار ۶۷۹ واحد مسکونی با بیش از 140 میلیارد تومان برای خانوارهای مددجوی تحت حمایت این نهاد در استان احداث شده‌ است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، احمد لطفی، مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت: از سال ۱۳۹۲ تاکنون ۹هزار ۶۷۹ واحد مسکونی با بیش از 140 میلیارد تومان برای خانوارهای مددجوی تحت حمایت این نهاد در استان احداث شده‌ است.

وی در ادامه افزود: از این شمار یکهزار و ۵۰۰ واحد با مشارکت سپاه پاسداران و یکهزار واحد نیز با مشارکت استانداری و مابقی از محل اعتبارات داخلی این نهاد احداث شده‌ است.

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر بیان کرد: افزون براین براساس وعده معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه ساخت یکهزار واحد مسکونی دیگر نیز در دستورکارقرار گرفت که در سال‌جاری عملیات اجرایی این واحدها آغاز می‌شود.

لطفی ادامه داد: میانگین متراژ این واحدهای مسکونی ۵۰ متر و برای هر واحد ۵۰ میلیون تومان منابع اعتباری پیش بینی شده‌است.

ایجاد بیش از ۱۹ هزار فرصت شغلی برای مددجویان بوشهر 

وی در باره تامین اشتغال مددجویان تحت حمایت کمیته امداد در استان بوشهر گفت: ۱۹ هزار و ۱۱۶ فرصت شغلی با سه میلیارد و ۶۶۱ میلیون و ۲۴۸ نفر از سال ۹۳ تاکنون برای این قشر در استان بوشهر ایجاد شده‌است.

لطفی اضافه کرد: سال گذشته با ۱۴۰ میلیارد تومان اعتبار پنج هزار فرصت شغلی ایجاد و امسال نیز ۱۷۰ میلیارد تومان منابع اعتباری برای اشتغال در اختیار است که تلاش می‌شود برای ۶ هزار نفر فرصت شغلی ایجاد شود.

وی تاکید کرد: با برنامه‌ریزی انجام شده تلاش می‌شود با ارائه مهارت‌های فنی و حرفه‌ای و ایجاد فرصت شغلی سالانه ۱۰ درصد افراد زیر پوشش کمیته امداد به خودکفایی و استقلال مالی برسند.

افزایش ۵۰ درصدی خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد بوشهر در ۲ سال اخیر 

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر گفت: یکی از رویکردهای مهم دولت تدبیر و امید افزایش مستمری نیازمندان بود که در این ارتباط تاکنون 310 میلیارد تومان مستمری به مددجویان کمیته امداد پرداخت شده‌است.

وی ادامه داد: در این شرایط سخت اقتصادی دولت مجوز ویژه برای زیر پوشش قرار دادن افراد نیازمند توسط کمیته امداد را صادر کرد که در این  ارتباط از ۲ سال گذشته تاکنون ۱۴ هزار خانواده معادل ۵۰ درصد خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد به جمعیت این نهاد اضافه شد.

وی یادآور شد: براین اساس در زمان حاضر ۸۷ هزار نفر معادل ۷ درصد نفرات در قالب ۴۴ هزار خانواده معادل ۴ درصد خانوارهای این استان زیر پوشش کمیته امداد قرار دارند.

تامین ۱۲ هزارو ۶۰۰ جهیزیه برای زوج های مددجو در استان بوشهر

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر گفت: کمک برای تامین جهیزیه یکی دیگر از رویکردهای مهم دولت تدبیر و امید به خانوارهای نیازمند است که ازسال ۹۲ تاکنون ۱۲هزار و ۶۰۰ دست جهیزیه با 21 میلیارد و 800 میلیون اعتبار تامین شده‌است.

وی ادامه داد: از این مجموع سال گذشته با همت استانداری و کمیته امداد بوشهر یکهزار جهیزیه تامین و در اختیار زوج‌های جوان زیرپوشش این نهاد قرار گرفته‌است.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۷۴۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید