جزییات خبر

چهارشنبه / ۲۵ تیر ۱۳۹۹ / ۱۵:۳۶
سرویس : بوشهر
کد خبر : ۱۷۶۱۱۸
گزارشگر : ۹۳
با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و گروه های جهادی؛

١٠٠٠ چشمه سرویس بهداشتی برای نیازمندان استان بوشهر ساخته می‌شود

(چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹) ۱۵:۳۶

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر از ساخت هزار چشمه سرویس بهداشتی برای مددجویان نیازمند با همکاری و مشارکت دانشگاه علوم پزشکی و خیران خبر داد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، احمد لطفی، مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر، پیش از ظهر امروز در نشست با رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر اظهار داشت: از زمان شیوع ویروس کرونا در کشور مجموعه کمیته امداد استان تمام دستورات و مواردی که از سوی وزارت بهداشت توصیه می شده است را رعایت کرده است و برای جامعه هدف خود لوازم بهداشتی و ضدعفونی تهیه و توزیع کرده است.

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر در ادامه بیان کرد: از اسفند ماه سال گذشته که این ویروس شیوع پیدا کرده تا کنون بیش از پنج میلیارد تومان لوازم بهداشتی و مواد ضد عفونی و شوینده در چند نوبت میان خانوارهای تحت حمایت در سراسر استان توزیع شده است.

لطفی واحد درمان و بهداشت کمیته امداد را پیشرو در آموزش و آگاهی سازی به مددجویان تحت حمایت و همچنین پرسنل کمیته امداد در مقابله با شیوع ویروس کرونا برشمرد و گفت: بیش از ۷۰ درصد خدمات مددجویی به شکل الکترونیک و غیره حضوری انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه یکی از دغدغه‌های ما در کنار رفع فقر از خانوارها، دغدغه بهداشت افراد و خانوارهای تحت حمایت است گفت: یکی از مواردی که قشر نیازمند تحت حمایت کمیته امداد خصوصاً در مناطق محروم نیاز شدید به آن دارند سرویس بهداشتی مناسب است.

لطفی اظهار داشت: هم اکنون بیش از دو هزار خانوار تحت حمایت در سراسر استان خصوصاً در مناطق محروم وجود دارند که سرویس بهداشتی مناسبی ندارند که این موضوع علاوه بر به‌خطرانداختن بهداشت فردی و جمعی، بار روانی زیادی را به این دسته شهروندان تحمیل می‌کند.

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر خاطرنشان کرد: از این رو در نظر داریم ساخت هزار چشمه سرویس بهداشتی را برای این دسته از مددجویان با همکاری و مشارکت دانشگاه علوم پزشکی، خیران و گروه‌های جهادی آغاز نمائیم که نیاز به مشارکت و همکاری داریم.

لطفی تصریح کرد: این تعداد سرویس بهداشتی طی دو سال که ۵۰۰ چشمه سرویس در سال جاری و ۵۰۰ چشمه در سال آینده بهره برداری و تحویل مددجویان نیازمند خواهد شد.

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر هزینه هر چشمه سرویس بهداشتی را بین ۸ تا ۱۰ میلیون تومان تخمین زد و گفت: قرار است این کار با همکاری و مشارکت سه ضلع، کمیته امداد، دانشگاه علوم پزشکی استان، خیران و گروه‌های جهادی در سطح استان عملیاتی شود. 

سعید کشمیری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر ضمن تقدیر از فعالیت‌های و کمک‌های کمیته امداد به جامعه هدف خود برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا گفت: دغدغه همیشگی ما در وزارت بهداشت این بوده و هست که به بهداشت و پیشگیری مردم کمک کنیم جامعه و مردمی سالم داشته باشیم.

کشمیری اقدام کمیته امداد را در احداث سرویس‌های بهداشتی برای نیازمندان را به عنوان کمک به شاخص‌های بهداشتی در جامعه تلقی کرد و گفت: در این راستا دانشگاه علوم پزشکی استان در کنار کمیته امداد همکاری و مشارکت خواهد کرد.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۶۷۴
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید