جزییات خبر

چهارشنبه / ۴ تیر ۱۳۹۹ / ۱۲:۵۷
سرویس : بوشهر
کد خبر : ۱۷۵۶۸۶
گزارشگر : ۹۳
در راستای کمک به ازدواج جوانان؛

۱۰۰۰ جهیزیه تحویل مددجویان استان بوشهر می‌شود

(چهارشنبه ۴ تیر ۱۳۹۹) ۱۲:۵۷

در راستای کمک به ازدواج فرزندان تحت حمایت کمیته امداد استان بوشهر، امسال یک‌هزار جهیزیه با همکاری خیران حقوقی و حقیقی تحویل مددجویان می‌شود.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، احمد لطفی، مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر، با تاکید بر نقش مهم مسئولیت‌های اجتماعی  در رسیدگی به افراد نیازمنداظهار داشت: وزارت نفت در کنار فعالیت‌های اقتصادی در سطح مراکز صنعتی خود، مسئولیت‌های اجتماعی نیز بر عهده دارد که در استان بوشهر نمودهای خوبی از آن قابل رصد است.

لطفی با بیان اینکه جهادگران صنعتگر در حوزه نفت، بیشترین نقش در آبادانی کشور داشته‌‌اند گفت:حوزه صنعت نفت در کنار وظایف ذاتی خود، به مردم پیرامونی صنعت نفت نیز خدماتی شایانی ارائه کرده‌اند.

وی یکی از مسئولیت‌های اجتماعی صنایع نفت را کمک به کاهش مشکلات خانواده‌های تحت پوشش نهادهای حمایتی دانست و بیان کرد:   مسئولان این حوزه در بخش‌هایی مانند ساخت مسکن ، کمک به معیشت خانواده‌ها، تامین وسائل سرمایشی و گرمایشی و   تامین بسته‌های معیشتی در ایام مختلف سال خدمات شایانی داشته‌اند.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر کمک به فقرزدایی با ایجاد اشتغال پایدار و خروج مددجویان از تحت حمایتی پس از توانمندسازی آنها را از جمله وظایف  این نهاد دانست و افزود: حدود 42 هزار خانواده در سراسر استان بوشهر تحت پوشش این نهاد قرار دارد که حدود 60 درصد سرپرست خانوار می‌باشند که برنامه‌های جامعی برای استقلال مالی این خانواده‌ها در نظر گرفته شده است.

لطفی با بیان اینکه کمیته امداد تولید کننده فقر نیست اما به عنوان پناهگاهی برای خانواده‌هایی است که در شرایط فقر قرار گرفته‌اند خاطر نشان کرد: البته این نهاد به تنهایی قادر نیست برنامه‌های فقرزدایی را به پیش ببرد بلکه با اتکاء به کمک‌های مردمی زمینه‌ای ایجاد کرده که مردم خیر و نیکوکار در برنامه‌های نوع‌دوستی این نهاد مشارکت فعال و غیرقابل تصوری داشته باشند.

وی با تاکید بر همکاری برای فقرزدایی  با اجرای طرح‌های مسئولیت اجتماعی عنوان کرد: در کنار حمایت ‌های مردمی، ساختارهای دولتی و به خصوص شرکت‌های مستقر در منطقه پارس جنوبی نیز در بخش مسئولیت‌های اجتماعی نقش پایداری در برنامه‌های فقرزدایی کمیته امداد بر عهده داشته‌اند.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر با قدردانی از توجه ویژه پارس جنوبی در رسیدگی به نیازمندان تصریح کرد: سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس از دیرباز خود را حامی خانواده‌های یتیم و مستمند تحت پوشش این نهاد دانسته و به شکل عملیاتی و در چارچوب مسئولیت‌های اجتماعی نقشی ماندگار بر عهده داشته است.

لطفی با تاکید بر توجه به ازدواج فرزندان خانواده تحت پوشش کمیته امداد استان بوشهر اظهار داشت: امسال در راستای کمک به ازدواج فرزندان تحت پوشش این نهاد، در صدد تهیه یک‌هزار جهیزیه با کمک خیران  حقوقی و حقیقی است که خدمات منطقه ویژه اقتصادی پارس جنوبی در این عرصه می‌تواند راهگشا باشد.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۱,۱۵۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید