جزییات خبر

یکشنبه / ۱۴ مهر ۱۳۹۸ / ۱۴:۵۸
سرویس : بوشهر
کد خبر : ۱۷۱۱۶۹
گزارشگر : ۹۳
در شش ماهه نخست سال جاری؛

حامیان بوشهری ۱۰ میلیارد تومان به فرزندان ایتام کمک کردند

(یکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۸) ۱۴:۵۸

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهرگفت: حامیان طرح اکرام ایتام و محسنین در استان بوشهر در نیمه نخست امسال بیش از ۱۰ میلیارد تومان به فرزندان معنوی خود پرداخت کردند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، احمد لطفی، مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر صبح امروز در همایش تجلیل از خیران و حامیان طرح اکرام ایتام و محسنین این نهاد اظهار داشت: خیران و حامیان نیکوکار، مروجان همیاری و حمایت از ایتام و ذخیره‌هایی برای خدمت‌رسانی به نیازمندان هستند.

لطفی با اشاره به طرح اکرام ایتام و محسنین گفت: در این طرح که برخاسته از نگاه اعتقادی و بینش عمیق مردم به آموزه‌های دینی است، خیران اقدام به حمایت مالی و معنوی از یک تا چند یتیم و فرزند نیازمند می‌کنند و در طول سال کمک‌های نقدی و غیر نقدی خود را با همکاری کمیته امداد در اختیار خانواده‌های آنها قرار می‌دهند.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر از پرداخت کمک‌های نقدی حامیان به ایتام خبرداد و بیان کرد: در شش ماهه نخست امسال حامیان بوشهری 10 میلیارد تومان کمک‌های نقدی و غیر نقدی خود را به ایتام و فرزندان نیازمند دارای سرپرست تحت حمایت پرداخت کردند.

وی با بیان اینکه کمک‌های اهدایی حامیان برای رفع نیازهای تحصیلی، معیشتی، مسکن، و درمان ایتام و محسنین هزینه می‌شودخاطر نشان کرد: هم اکنون 6 هزار و 444 نفر فرزند یتیم و غیر یتیم در قالب طرح اکرام ایتام و محسنین از خدمات این نهاد بهره‌مند می‌شوند.

لطفی با بیان اینکه 12 هزار حامی نیکوکار حمایت از این تعداد فرزند یتیم و محسنین بر عهده دارندگفت: بخش قابل‌توجهی از مشکلات معیشتی، فرهنگی و آموزشی ایتام از محل مبالغ واریزی حامیان رفع می‌شود .

وی با تاکید بر افزایش مشارکت خیران در رسیدگی به ایتام تصریح کرد: بستر لازم برای استفاده از شیوه‌های الکترونیکی در پرداخت کمک‌های مبتنی بر نیاز محرومان فراهم‌ شده و مردم نیکوکار استان می‌توانند به صورت الکترونیکی و غیرحضوری نسبت به پرداخت کمک‌های نقدی خود در زمینه‌های مختلف از جمله اکرام ایتام و محسنین اقدام کنند.

انتهای پیام


تعداد بازدید : ۶۵۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید