جزییات خبر

سه شنبه / ۹ مهر ۱۳۹۸ / ۱۴:۰۶
سرویس : بوشهر
کد خبر : ۱۷۱۰۶۳
گزارشگر : ۹۳
تا پایان سال جاری؛

500 زن بوشهری سرپرست خانوار مهارت آموزی می شوند

(سه شنبه ۹ مهر ۱۳۹۸) ۱۴:۰۶

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر گفت: تا پایان سال جاری توانمندسازی مهارتی ۵۰۰ نفر از زنان سرپرست خانوار با همکاری کمیته امداد در راستای کمک به معیشت خانوار‌ها و توسعه مشاغل خانگی در دستور کار قرار دارد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، عبدالمجید دوراهکی،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر در نشست با کارشناسان اشتغال کمیته امداد این استان، با اشاره به نقش مهم مهارت‌آموزی در ایجاد اشتغال افزود: آشنایی مردم به‌ویژه جوانان با آموزش‌های مهارتی و گسترش آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در ورود آن‌ها به بازار کار موثر است.

وی با بیان اینکه اقدامات انجام شده در سال گذشته توسط فنی و حرفه ای، بهزیستی، کمیته امداد و امور بانوان استانداری بوشهر در روستا‌ها و مناطق حاشیه‌ای رضایت‌بخش بوده است اضافه کرد: توانمندسازی و فقرزدایی زنان سرپرست خانوار مهم‌ترین اهداف آموزش‌های مهارتی برای این قشر است.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر تصریح کرد: در همین ارتباط امسال بر اساس الگوی ملی که شورای اجتماعی کشور تعریف کرده آموزش‌های مهارتی برای زنان سرپرست خانوار به‌صورت ویژه توسعه خواهد یافت.

وی با بیان اینکه در برنامه ششم توسعه به مهارت آموزی و توانمند‌سازی زنان سرپرست خانوار توجه بیشتری از سایر برنامه‌ها شده است تاکید کرد: مهارت‌آموزی و توانمند‌سازی بانوان سرپرست خانوار باید در اولویت قرار گیرد و آموزش آن‌ها باید با توجه به نیاز جامعه و بازار کار هدفمندتر شود.

دوراهکی از توانمندسازی مهارتی برای بیش از ۵۰۰ نفر از زنان مددجوی سرپرست خانوار در استان بوشهر تا پایان امسال خبر داد و گفت: بیشتر آموزش‌هایی که به این قشر ارائه می‌شود در زمینه مشاغل خانگی است.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۷۰۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید