جزییات خبر

شنبه / ۶ مهر ۱۳۹۸ / ۰۸:۱۹
سرویس : بوشهر
کد خبر : ۱۷۰۹۴۲
گزارشگر : ۹۳
در نیمه نخست سال جاری؛

هفت میلیارد تومان زکات در استان بوشهر جمع‌آوری شد

(شنبه ۶ مهر ۱۳۹۸) ۰۸:۱۹

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر گفت: در طی شش ماه اول سال جاری هفت میلیارد تومان زکات دریافت شده که 35 درصد آن در سطح شهرستان دشتستان بوده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، احمد لطفی، مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر در نشست شورای زکات شهرستان دشتستان، اظهار داشت: هفته دفاع‌مقدس نماد ظفر، توسعه و بالندگی ایران اسلامی است که قدردان شهدا، ایثارگران، جانبازان و همه رزمندگان اسلام هستیم.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر با بیان اینکه موظف هستیم که پیام شهدا و رزمندگان اسلام را با کارکرد جهادی به جامعه تزریق و تا می‌توانیم به مردم خدمت نماییم، افزود: زکات یک فرصت الهی است تا با استفاده از سرمایه‌های اجتماعی، زمینه ساز رفع فقر و محرومیت‌های اجتماعی شود.

وی ادامه داد: با توجه به مشکلات اقتصادی و قرار گرفتن در یک جنگ اقتصادی، می‌توان از ظرفیت زکات برای رفع بخشی از محرومیت موجود در سطح روستاهای استان کمک کرد.

لطفی عنوان کرد: با توجه به این که قطب کشاورزی استان، شهرستان دشتستان است می‌توان از این ظرفیت در راستای دریافت زکات مردم این شهرستان استفاده کرد.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر با اعلام این که در فصل برداشت خرما هستیم، اظهار اشت: نیاز است در زمینه ترویج زکات، از همه ظرفیت‌های تبلیغات استفاده کنیم.

وی ادامه داد:  پیشنهاد ما این است که افرادی که دارای تریبون در سطح مساجد، مدارس، ادارات دولتی، دانشگاه‌ها و سایر مراکز علمی هستند، از فضاهای موجود برای تبلیغات در جمع‌آوری زکات مردم استفاده کنند.

لطفی عنوان کرد: تجارب موجود در عرصه دریافت زکات در سطح استان بوشهر نشان می‌دهد که هر زمان مسؤولان دولتی و افراد دارای تریبون بر موضوع زکات و لزوم احیای این سنت فریضه الهی حضور جدی داشته‌اند، در میزان دریافت زکات مردم تاثیرگذار بوده است.

وی گفت: در طی کمتر از یک دهه گذشته ، شاهد اقدامات ویژه‌ای برای دریافت زکات در سطح شهرستان دشتستان بوده‌ایم که در کنار رفع بخشی از محرومیت‌های موجود در شهرستان دشتستان، اجرای بیش از 200 پروژه عمرانی و عام‌المنفعه در سطح روستاهای شهرستان دشتستان بوده است.

لطفی بیان کرد: از مسئولان استان درخواست داریم که مطابق با مصوبات دولتی، معادل زکات جمع‌آوری شده در هر روستا اعتبارات عمرانی برای آن روستا در نظر بگیرد که این شرایط سبب ارتقاء سطح دریافت زکات مردم و افزایش میزان اجرای پروژه‌های عمرانی در روستاها خواهد شد.

وی ادامه داد: در طی شش ماه اول امسال، 7 میلیارد تومان زکات دریافت شده که 35 درصد آن در سطح شهرستان دشتستان بوده است.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۷۳۴
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید