دکمه موبایل منو

جزییات خبر

سه شنبه / ۱۸ دی ۱۳۹۷ / ۱۰:۲۰
سرویس : بوشهر
کد خبر : ۱۶۶۰۸۳
گزارشگر : ۹۳
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی استان بوشهر:

مردم بوشهر 5 میلیارد تومان زکات پرداخت کردند

(سه شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۷) ۱۰:۲۰

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی استان بوشهر گفت: در 9 ماهه امسال 5 میلیارد تومان زکات جمع آوری شد که بخشی از آن زکات فطریه و بقیه زکات واجب و مستحبی بوده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، عبدالرضا واعظ، معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان بوشهر صبح امروز در حاشیه نشست شورای زکات منطقه‌ای شهرستان دشتستان افزود: با عنایت به اینکه یکی از راه‌های مشارکت مردم در حل مشکلات نیازمندان پرداخت زکات است، مردم نیکوکار و نوع دوست استان بوشهر در پرداخت زکات و کمک به نیازمندان در کشور پیشتاز هستند.

وی در ادامه افزود: چشم انداز زکات در برنامه توسعه کشور یک سری راهبردی ها، سیاست ها و اهدافی را در نهضت احیا و ترویج فرهنگ زکات دنبال می کند ضروری بود که در این نشست منطقه ای به آن پرداخته شود.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان بوشهر افزود: یکی از محورهای اصلی این نشست ها ظرفیت شناسی واقعی زکات است که در ارتباط با ظرفیت شناسی واقعی زکات در استان حدود ۲۵درصد از ظرفیت واقعی زکات در 9 ماهه سال جاری به آن رسیده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه کمیته امداد به دنبال شناسایی ظرفیت های ناشناخته جذب زکات است گفت: تا امروز 75 درصد از ظرفیت های واقعی جذب زکات شناسایی شد.

واعظ از اجرای پروژه‌های عمرانی از محل وصول زکات خبرداد و افزود: با فعال شدن دبیر خانه زکات در استان از سال 84 تا سال 96 تعداد 200 پروژه عام المنفعه شامل 60 مسجد، 51 حسینیه، 10 خانه عالم، 5 غسالخانه، 5 کتابخانه، 54 جاده بین مزارع و 15 مورد روشنایی معابر روستایی به بهره برداری رسیده است.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان بوشهر با بیان اینکه برای این تعداد پروژه عام‌المنفعه 6 میلیارد و 530 میلیون تومان هزینه شده است خاطرنشان کرد: در مجموع  37 درصد زکات وصولی، به این امر اختصاص داده شده است.

واعظ با اشاره به وصول زکات امسال کشاورزان گفت: در 9 ماهه امسال 5 میلیارد تومان زکات جمع آوری شد که بخشی از آن زکات فطریه و بقیه زکات واجب و مستحبی بوده است.

وی از رشد 30 درصدی وصول زکات خبرداد و  خاطر نشان کرد: وصول  زکات در استان بوشهر  در 9 ماه امسال نسبت به مشابه سال گذشته 30 درصد افزایش داشته است به گونه‌ای که در سطح کشور پیشتاز هستیم.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان بوشهر با بیان اینکه زکات‌های وصولی در حل مشکلات مستمندان و مددجویان هزینه می‌شود افزود: از کل زکات جذب شده افزون بر 99 درصد در کمک به نیازمندان در سرفصل‌های مسکن، جهیزیه، درمان، فرهنگی، تحصیل، آموزش و معیشت نیازمندان و مابقی در پروژه‌های عام المنفعه مناطق محروم هزینه می‌شود.

انتهای پیام

 


  

 

تعداد بازدید : ۵۶۷

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید