دکمه موبایل منو

جزییات خبر

یکشنبه / ۱۶ دی ۱۳۹۷ / ۱۲:۱۳
سرویس : بوشهر
کد خبر : ۱۶۶۰۴۸
گزارشگر : ۹۳
معاون حمایت و سلامت کمیته امداد بوشهر خبر داد؛

37 درصد جمعیت مددجویی بوشهر در مناطق محروم و مرزی ساکن هستند

(یکشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۷) ۱۲:۱۳

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان بوشهر گفت: 28 هزار خانوار با جمعیتی بالغ بر 55 هزار نفر در استان تحت حمایت کمیته امداد هستند که 37 درصد از این جمعیت در مناطق محروم و مرزی ساکن هستند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، صمد فرّار، معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان بوشهر با بیان اینکه یکی از برنامه های اصلی کمیته امداد توجه جدی به مشکلات مددجویان ساکن در مناطق محروم و مرزی است، گفت: 28 هزار خانوار با جمعیتی بالغ بر 55 هزار نفر در استان تحت حمایت کمیته امداد هستند دارد که در طول سال خدمات متنوعی به آنها ارائه می شود.

وی در ادامه افزود: 37 درصد از جمعیت مددجوی تحت حمایت این نهاد در مناطق محروم و مرزی استان قرار دارند که نسبت به سایر مددجویان از مشکلات بیشتری برخوردارند.

فرّار مسکن و اشتغال را بیشترین مشکلات این مددجویان عنوان کرد و گفت: در سال جاری همه خانوارهای بدون مسکن در مناطق محروم و مرزی در اولویت تحویل مسکن قرار دارند.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان بوشهر اشتغال‌زایی را یکی از مهم‌ترین برنامه‌های این نهاد برای مددجویان مناطق محروم  و مرزی عنوان کرد و اظهار داشت: مددجویانی که شرایط اشتغال را داشته باشند استعداد سنجی و آموزش داده می‌شوند و سپس با اعطای تسهیلات اشتغال به آنها، زمینه خودکفایی آنها فراهم می‌شود.

فرّار بیمه منازل و اثاثیه مددجویان مناطق محروم را از دیگر برنامه‌های کمیته امداد عنوان کرد و افزود: اجرای این طرح باعث پیش‌گیری از ضرر و زیان به خانوارهای مددجویان در برابر حوادث و بلایای طبیعی می‌شود.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان بوشهر اجرایی برنامه‌های فرهنگی، دینی و همچنین آموزش‌های بهداشتی و سلامت را از دیگر برنامه‌های مورد نیاز مددجویان مناطق محروم برشمرد و گفت: با تعامل و همکاری دستگاه‌های ذی‌ربط و برگزاری دوره‌های تخصصی اقداماتی در جهت آموزش مددجویان و پیشگیری از وقوع حوادث ناگوار برای آنان صورت می‌گیرد.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۸۰

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید