دکمه موبایل منو

جزییات خبر

شنبه / ۱۵ دی ۱۳۹۷ / ۱۴:۳۷
سرویس : بوشهر
کد خبر : ۱۶۶۰۳۳
گزارشگر : ۹۳
مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر خبر داد؛

افزایش 40 درصدی مشارکت نیکوکاران در برنامه‌های کمیته امداد استان

(شنبه ۱۵ دی ۱۳۹۷) ۱۴:۳۷

مشارکت مردم از ابتدای سال جاری تاکنون در برنامه‌های حمایتی کمیته امداد استان بوشهر نسبت به مشابه سال گذشته 40 درصد رشد داشته است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، احمد لطفی صبح امروز در همایش تجلیل از حامیان ایتام و خیران نیکوکار شهرستان دشتی اظهار داشت: چشم ایتام و نیازمندان به دستان مهربان نیکوکارانی است که با چهره‌ای گشاده ایتام را همچون فرزندان خود حمایت می‌کنند.

وی با تقدیر از خدمات همه خیران نیکوکار استان در حمایت از نیازمندان گفت: اثرات کار خیر خیّران هم استانی برای نیازمندان مشهود است و قدردان آنها هستیم.

لطفی با بیان اینکه هیچ کاری در هیج جای دنیا پسندیده‌تر از کار خیّر و انفاق نیست، خاطرنشان کرد: کاری را که امروزه حامیان نیکوکار هم استانی دارند در حمایت از ایتام انجام می‌دهند همان کاری است که مولای متقیان و دیگر انبیاء انجام می‌دادند و ثواب و پاداش دنیوی و اخروی فراوانی برای فرد نیکوکار در پی خواهد داشت.

لطفی طرح اکرام ایتام و محسنین را از جمله طرح‌هایی عنوان کرد که در کمیته امداد به منظور بهره مندی از مشارکت‌های مردمی برای رسیدگی به فرزندان نیازمند اجرا می‌شود.

وی با اشاره به اینکه رویکرد کمیته امداد در مورد فقر زدایی نسبت به گذشته تغییر کرده است گفت: دیگر قرار نیست مددجویان تا سالهای سال و هر ماه به آنها مستمری پرداخت شود.

وی در ادامه افزود: رویکرد کمیته امداد، عزتمندی افراد تحت حمایت است و هدف این نهاد توانمند سازی اقتصادی، اجتماعی، فکری و فرهنگی مددجویان تحت حمایت است که از طریق اشتغال، آموزش و ارائه خدمات درمانی، مسکن، جهیزیه و کمک‌های تحصیلی انجام می‌شود.

لطفی با تقدیر از مشارکت مردم و خیران نیکوکار استان در برنامه‌های کمیته امداد گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون 40 درصد رشد مشارکت‌های مردمی در برنامه‌های کمیته امداد بوده که این رقم در شهرستان دشتی به نسبت دیگر شهرستانها بیشتر بوده است.

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر با اشاره به تأثیر فعالیت‌های فرهنگی کمیته امداد در موفقیت مددجویان تحت حمایت گفت: پایه و ریشه همه فعالیت‌های کمیته امداد کار فرهنگی است که باعث تقویت روحیه کارافرینی و اعتماد به نفس مددجویان در همه ابعاد زندگی می‌شود تا به توانمندی کامل برسند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۶۹۳

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید