دکمه موبایل منو

جزییات خبر

دوشنبه / ۱۰ دی ۱۳۹۷ / ۱۵:۱۹
سرویس : بوشهر
کد خبر : ۱۶۵۹۴۳
گزارشگر : ۹۳

ارائه خدمات درمانی رایگان به مددجویان از سوی 150 مرکز درمانی در بوشهر

(دوشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۷) ۱۵:۱۹

این مراکز درمانی شامل بیمارستان های دولتی و خصوصی، درمانگاه، آزمایشگاه، فیزیوتراپی، پزشکان عمومی و خصوصی، رادیولوژی و سنوگرافی ها هستند که خدمات درمانی و بیمه پایه را به مددجویان تحت حمایت ارائه می دهند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد صمد فرّار، معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان بوشهر، با اشاره به خدمات درمانی ارائه شده به مددجویان تحت حمایت این نهاد از ابتدای سال جاری تا کنون، گفت: بخش اعظمی از مشکلات مددجویان، پرداخت هزینه‌های سنگین درمانی در زمان بیماری است که کمیته امداد با ارائه خدمات بیمه‌ای، هزینه‌های درمانی آنها را پرداخت می‌کند.

وی در ادامه بیان کرد: از ابتدای سال جاری تا کنون یک میلیارد و 788 میلیون تومان برای ارائه خدمات درمانی به مددجویان تحت حمایت در زمینه‌های فرانشیز دارو، بستری، آزمایشگاه، رادیولوژی، نگهداری سالمندان و تأمین هزینه سفر و اقامت بیمار هزینه شده است.

فرّار با بیان اینکه بیش از 30 هزار خانوار تحت حمایت از خدمات بیمه پایه بهره‌مند هستند، گفت: این طرح برای مددجویان ساکن شهرهای با جمعیت بیش از 20 هزار نفر اجرا می‌شود و مددجویان ساکن در روستاها و شهرهای زیر 20 هزار نفر از خدمات بیمه سلامت روستائیان و عشایر بهره‌مند هستند.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان بوشهر با بیان اینکه 150 مرکز درمانی طرف قرار داد در کل استان، خدمات بیمه پایه را به مددجویان ارائه می‌کند گفت: این مراکز شامل بیمارستانهای دولتی و خصوصی، درمانگا، آزمایشگاه، فیزیوتراپی، پزشکان عمومی و خصوصی، رادیولوژی و سنوگرافی هستند.

فرّار یاد آور شد: اسناد پزشکی ارائه  شده از طرف  مراکز طرف قرارداد، توسط بخش اسناد پزشکی کمیته امداد استان کارشناسی و سپس پرداخت می‌شود.

وی در پایان بیان کرد: خدمات بیمه‌ای ارائه شده با محوریت پزشک خانواده انجام می‌شود و مددجویان با معرفی پزشک خانواده می‌توانند از خدمات تخصصی و فوق تخصصی مراکز طرف قرارداد استفاده کنند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۵۴

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید