دکمه موبایل منو

جزییات خبر

شنبه / ۸ دی ۱۳۹۷ / ۱۷:۲۸
سرویس : بوشهر
کد خبر : ۱۶۵۸۹۹
گزارشگر : ۹۳

میزان مشارکت مردم بوشهر در برنامه های کمیته امداد ۵۸ درصد افزایش یافت

(شنبه ۸ دی ۱۳۹۷) ۱۷:۲۸

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر با اشاره به افزایش 58 درصدی کمک های مردم این استان به کمیته امداد گفت: هر چقدر مشارکت اجتماعی در این بخش فعال شود، به همان میزان شاهد ارتقاء سطح مسئولیت های اجتماعی برای فقرزدایی هستیم.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، احمد لطفی، مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر،ظهر امروز در نشست با امام جمعه شهرستان دیلم در شهر دیلم اظهار داشت: کمیته امداد، نهاد امام جمعه و دیگر نهادهای انقلابی از یک پیکره بوده که با یک هم گرایی به دنبال رفع محرومیت در جامعه گام بر می‌دارند که البته کمک های دولت در این زمینه نیز قابل تقدیر است.

وی افزود: شرایط موجود اقتصادی سبب شده که سن فقر از ۶۰ سال به کمتر از این میزان برسد که هشداردهنده است و نیاز به ارائه خدمات بیشتر به طبقات مختلف جامعه را ضروری به نظر می‌رساند.

لطفی تصریح کرد: اگر در گذشته صرفا تامین معیشت خانواده ها مد نظر بوده اما شرایط به سمتی پیش رفته که نیازهای این خانواده های چندخدمتی باشد.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر  ادامه داد: تامین مسکن، ایجاد شرایط برای اشتغال، رفع نیازهای دانش آموزان و دانشجویان و پرداختن به مشکلات درمانی بخشی از نیازهای خانواده هایی است که برای استفاده از حمایت های کمیته امداد به این نهاد مراجعه می کنند.

لطفی یادآور شد: ائمه جمعه با پرداختن به موضوع فقر و ریشه های آن، اقدامات اساسی در راستای بیدارکردن اذهان عمومی برای یک همبستگی اجتماعی برای رفع فقر می کنند که جای سپاس و قدردانی دارد.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر بیان کرد: هر چقدر مشارکت اجتماعی در این بخش فعال شود، به همان میزان شاهد ارتقاء سطح مسئولیت های اجتماعی برای فقرزدایی هستیم.

وی یادآور شد: شرایط کنونی نیازمند توجه بازتعریفی جدید از نظام احسان است که فقر توسط مردم رفع شود که البته افزایش ۵۸ درصد میزان مشارکت و کمک های مردم در برنامه های کمیته امداد موید این نوع اعتماد و اطمینان مردم به این نهاد مردمی است.

انتهای پیام/

تعداد بازدید : ۳۵۰

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید