دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۵ دی ۱۳۹۷ / ۲۰:۲۶
سرویس : بوشهر
کد خبر : ۱۶۵۸۶۰
گزارشگر : ۹۳
مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر:

میزان مراجعه به کمیته امداد افزایش یافت / در ماه اخیر 13 هزار نیازمند شناسایی و حمایت شدند

(چهارشنبه ۵ دی ۱۳۹۷) ۲۰:۲۶

طی یک ماهه اخیر 13 هزار خانوار نیازمند از سوی کمیته امداد استان بوشهر شناسایی و تحت حمایت این نهاد قرار گرفتند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، احمد لطفی، مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر در نشست با امام جمعه دلوار که به منظور بررسی وضعیت مددجویان تحت حمایت این شهر انجام شد، اظهار داشت: علی رغم همه تلاش‌هایی که می‌شود ولی به دلیل سهل انگاری برخی مسئولان دامنه فقر رو به اشاعه است.

وی در ادامه افزود: پس از مسائل و مشکلات اقتصادی در کشور، میزان مراجعه مردم به کمیته امدادافزایش یافت.

لطفی با بیان اینکه کمیته امداد فقر را تولید نمی‌کند گفت: نیاز است همه دستگاه‌ها و نهادها دولتی نسبت به پدیده محرومیت زدایی و پیش گیری از آسیب‌های اجتماعی‌ای که منجر به فقر می‌شود جلوگیری کنند تا مردم مجبور به مراجعه به کمیته امداد نشوند.

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر خاطرنشان کرد: این نهاد به جهت اینکه مردم را راضی نگه دارد، یک سری اقدامات جهادی در طول ماه‌های اخیر انجام داده است که یکی از شاخص‌ترین کارها، شناسایی 13 هزار خانوار نیازمند هم استانی بود که در ماه گذشته از محل تبصره 14 تحت حمایت آورده شدند و از آذر ماه به آنها مستمری تعلق گرفته است.

 وی در ادامه بیان کرد: یکی دیگر از کارهای خوبی که در استان به طبع از کشور در حال اجرا است، ساخت مسکن برای مددجویان نیازمند است که 2000 هزار واحد مسکن روستایی و شهری با همکاری سپاه استان و استانداری در حال ساخت است و در طول امسال و سال آینده در اختیار مددجویان فاقد مسکن مناسب قرار می‌گیرد.

 مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر با اشاره به ارائه خدمات این نهاد به نیازمندان گفت: یکی از خدمات مهم این نهاد اهداء جهیزیه به زوج‌های جوان مددجو است که هم اکنون هیچ مددجوی پشت نوبتی جهیزیه در استان وجود ندارد.

لطفی با شاره به وضعیت مددجویان تحت حمایت در شهر دلوار گفت: هم اکنون 200 هزار خانوار مددجو در دلوار از خدمات کمیته امداد در سر فصل‌های مختلف بهره مند می‌شوند.

وی نیز یادآور شد: 98 واحد مسکن روستایی و شهری به مددجویان نیازمند شهر دلوار اختصاص داده شد که تا کنون 30 واحد آن تکمیل و تحویل داده شد و باقیمانده آن در سال جاری و و اوایل سال آینده تحویل خواهد شد.

 لطفی گفت: هم اکنون هیچ مددجوی پشت نوبتی و همچنین نوعروس پشت نوبتی نیازمند جهیزیه در دلوار وجود ندارد.

در ادامه نیز السلام علی زاهددوست، امام جمعه شهر دلوار با تقدیر و تشکر از خدمات ارزنده کمیته امداد در حمایت از محرومان جامعه گفت: خدمت به محرومان و نیازمندان یک عمل خیر و جز حسناتی است که ثواب و اجر آن نزد خداوند متعال بی شمار است.

وی با اشاره به اینکه مدیریت پدیده فقر تنها وظیفه کمیته امداد نیست، گفت: باید همه مسئولان و دستگاه‌ها نسبت به این موضوع احساس مسئولیت کنند تا فقر و آسیب‌های ناشی از آن را از بین ببریم.

 حجت الاسلام زاهد دوست عدم موفقیت برخی مدیران را در انجام وظایف خود نداشتن نقشه راهبردی مدیریتی دانست و اظهار داشت: اگر این مدیران می‌خواهند در کارهای مدیریتی خود موفق ظاهر شوند باید نقشه‌های راهبردی خود را از نهج البلاغه استخراج کنند.

 وی در پایان ابراز امیدواری کرد که با تدبیر مسئولان و اطاعت پذیری از رهبر نظام اسلامی، پدیده فقر و محرومیت از چهره مردم و جامعه از بین برود و نظام و انقلاب اسلامی بالنده‌تر شود.

انتهای پیام

 

تعداد بازدید : ۶۰۶

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید