دکمه موبایل منو

جزییات خبر

شنبه / ۱۴ مهر ۱۳۹۷ / ۱۱:۲۳
سرویس : بوشهر
کد خبر : ۱۶۴۴۰۴
گزارشگر : ۹۳

بهره مندی 27 هزار سالمند از خدمات کمیته امداد در بوشهر

(شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۷) ۱۱:۲۳

50 درصد از جمعیت تحت حمایت کمیته امداد استان بوشهر را سالمندان بالای 60 سال تشکیل می دهند.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان بوشهر گزارشی از نحوه خدمات رسانی این نهاد به سالمندان تحت حمایت بالای 60 سال ارائه داد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، صمد فرّار، معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان بوشهر در مراسم تکریم و تجلیل از سالمندان تحت حمایت این نهاد با بیان اینکه تکریم سالمندان، تکریم تاریخ یک جامعه است، گفت: یکی از مهم‌ترین برنامه‌های کمیته امداد ارائه خدمات به سالمندان نیازمند است به گونه‌ای که هم اکنون 27 هزار و 907 نفر سالمند بالای 60 سال در استان از خدمات متنوعی بهره مند می‌شوند.

وی در ادامه افزود: این تعداد سالمند در طول سال به صورت مستمر از خدمات کمک معیشت ماهیانه (مستمری)، خدمات درمانی و رفع نیازهای توانبخشی، خدمات مسکن، اعطای وام‌های کارگشایی، کمک هزینه ازدواج فرزندان، اعزام به اردوهای زیارتی عتبات عالیات ومشهد مقدس، خدمات اشتغال و نظام وظیفه فرزندان تحت تکفل بهره مند می‌شوند.

فرّار با اشاره به برنامه‌های کمیته امداد در هفته تکریم و بزرگداشت مقام سالمندان اظهار کرد: برنامه‌هایی از جمله پایش سلامت سالمندان، سرکشی از آنها، اعزام به مشهد مقدس و اجرای مراسم پیاده روی اجرایی شده است.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان بوشهر برپایی نمایشگاه آثار سالمندان و اجرای برنامه‌های فرهنگی  را از دیگر برنامه‌های کمیته امداد استان برای بزرگداشت هفته سالمندان  دانست و تصریح کرد: اهدا سبدهای بهداشتی و تغذیه‌ای به سالمندان مددجو، ارائه برنامه‌های آموزشی آموزشی با محوریت سلامت، نشاط و بهبودی شیوه‌های زندگی سالمندی، خدمات بیمه‌ای، هنری و ورزشی از برنامه‌های هفته سالمند در استان بوشهر است.

فرّار با بیان اینکه 50 درصد جمعیت تحت حمایت کمیته امداد استان را سالمندان تشکیل می‌دهند گفت: 17 هزار و 616 نفر از این سالمندان زن و 10 هزار 397 نفر دیگر سالمند مرد هستند که در مناطق شهری و روستایی ساکن هستند.

وی رفع نیازمندی‌های روحی، روانی و عاطفی سالمندان را بسیار مهم عنوان کرد و افزود: در جهت افزایش امید به زندگی و ایجاد شرایط مناسب برای حضور فعال در اجتماع، باید به مشکلات زیست محیطی و دیگر نیازهای سالمندان توجه ویژه‌ای شود.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان بوشهر از طرح شهید رجایی به عنوان یکی از طرح‌های بسیار خوب در حمایت از سالمندان یاد کرد و گفت: پرداخت کمک هزینه سالمندانی که فاقد همسر بوده و متقاضی سالمندان هستند از دیگر طرح‌هایی است که در حمایت از این افراد اجرا می‌شود.

فرّار یکی دیگر از خدمات کمیته امداد به سالمندان را " مددکاری سالمندان" عنوان کرد و افزود: مددکاری سالمندان با هدف نگاه تخصصی به نیازهای سالمندان انجام می‌شود و با رفع مشکلات و مسائل آنها، انتظاراتشان را در محل اسکان برآورده می‌کند.

انتهای پیام/

 


تعداد بازدید : ۴۱۰

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید