دکمه موبایل منو

جزییات خبر

شنبه / ۷ مهر ۱۳۹۷ / ۱۷:۲۹
سرویس : بوشهر
کد خبر : ۱۶۴۲۶۹
گزارشگر : ۹۳

سکونت 37 درصدی جمعیت مددجویی بوشهر در مناطق محروم و مرزی

(شنبه ۷ مهر ۱۳۹۷) ۱۷:۲۹

توجه جدی به مشکلات مددجویان ساکن در مناطق محروم و مرزی یکی از برنامه های هدفمند کمیته امداد استان بوشهر در سال جاری است.

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر از توجه جدی این نهاد به مشکلات مددجویان مناطق محروم در برنامه کاری سال 97 خود خبر داد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، احمد لطفی، مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر با بیان اینکه توجه جدی به نیازمندی های مددجویان ساکن در مناطق محروم و مرزی یکی از برنامه های هدفمند این نهاد است گفت: 37 درصد از جامعه مددجویی استان در مناطق محروم و مرزی سکونت دارند که از ابتدای سال جاری تا کنون خدمات خوبی به این گروه از مددجویان ارائه شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه این مددجویان 11 هزار و 500 خانوار هستند گفت:  بیشترین تعداد آن در منطقه دلوار و کم ترین آن در بوشهر هستند که در طول سال از خدمات کمیته امداد بهره مند می شوند.

لطفی با تاکید بر اینکه مسکن به عنوان یک سرپناه نیاز اساسی هر انسانی است، تصریح کرد: در سال جدید همه خانوارهای بدون مسکن در مناطق محروم و مرزی در اولویت تحویل مسکن هستند.

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر اشتغال را یکی از مهم‌ترین برنامه‌های این نهاد در سال جدید برای مددجویان مناطق محروم  و مرزی عنوان کرد و گفت:به زودی مددجویانی که شرایط اشتغال را داشته باشند استعداد سنجی و آموزش داده می شوند و سپس از طریقاعطای تسهیلات اشتغال به مددجویان نیازمند، زمینه توانمندسازی و خودکفایی آنان فراهم می‌شود.

لطفی بیمه منازل و اثاثیه مددجویان مناطق محروم را از دیگر برنامه‌های کمیته امداد در سال جاری عنوان کرد و گفت: اجرای این طرح باعث پیش‌گیری از ضرر و زیان به خانوارهای مددجویان در برابر حوادث و بلایای طبیعی می‌شود.

وی اجرایی برنامه‌های فرهنگی، دینی و همچنین آموزش‌های بهداشتی و سلامت را از دیگر برنامه‌های مورد نیاز مددجویان مناطق محروم برشمرد و گفت: با تعامل و همکاری دستگاه‌های ذی‌ربط و برگزاری دوره‌های تخصصی می‌توان گام‌های موثری در جهت آموزش مددجویان و پیشگیری از وقوع حوادث ناگوار برای آنان برداشت.

کمیته امداد استان بوشهر 28 هزار خانوار با جمعیتی بالغ بر 55 هزار نفر تحت حمایت دارد که در طول سال خدمات متنوعی به آنها ارائه می دهد.

انتهای پیام/

تعداد بازدید : ۳۵۹

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید