دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۴ مهر ۱۳۹۷ / ۱۳:۱۳
سرویس : بوشهر
کد خبر : ۱۶۴۲۳۵
گزارشگر : ۹۳
در نیمه نخست امسال محقق شد:

بازرسی از 11 هزار طرح اشتغال و خودکفایی در بوشهر

(چهارشنبه ۴ مهر ۱۳۹۷) ۱۳:۱۳

11 هزار طرح اشتغال و خودکفایی در استان بوشهر در نیمه نخست سال جاری بیش از 12 هزار و 600 بار، مورد نظارت فنی و بازرسی کارشناسان قرار گرفتند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان بوشهر گزارشی از نظارت و بازرسی از طرح های اشتغال این نهاد در نیمه نخست سال جاری ارائه داد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، مسلم ملّیت، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان بوشهر با بیان اینکه پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی به مددجویان تحت حمایت از جمله اقدامات کمیته امداد در جهت ایجاد اشتغال است اظهار کرد: پس از اجرای طرح اشتغال توسط مددجویان، این طرح‌ها به طور مستمر توسط ناظران کمیته امداد مورد نظارت و بررسی قرار می‌گیرند تا به مرحله خودکفایی کامل برسند.

وی با اشاره به اینکه یکی از راهکارهای موثری که موجب پایداری طرح‌های اشتغال می‌شود، نظارت و بازرسی از آها است گفت: 11 هزار طرح اشتغال و خودکفایی مددجویان در استان فعال است که در نیمه نخست سال جاری 12 هزار و 600 مورد نظارت فنی و کارشناسی بر روی آنها صورت گرفته که انجام این نظارت‌ها نقش مهمی در پایدار سازی طرحها داشته است.

ملّیت با اشاره به اینکه 20 ناظر فنی با کمیته امداد استان همکاری دارند افزود: اجرای بازدیدهای فنی از طرح‌های اشتغال مددجویان از اتلاف وقت و هزینه مجریان طرح جلوگیری کرده و می‌تواند به تسهیل شرایط برای توانمند سازی خانواده‌ها کمک کند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان بوشهر کمک به ایجاد اشتغال پایدار، مولد و درآمد زا و هم چنین موفقیت و ارائه خدمات مشاوره و راهنمایی به مددجویان در اجرای طرحها را از اهداف نظارت بر طرحهای اشتغال عنوان وخاطرنشان کرد: کمک به بازاریابی و فروش محصولات تولیدی مددجویان شاغل، ارتقای سطح علمی و آگاهی مجریان طرح‌های اشتغال از طریق آموزش چهره به چهره توسط ناظرین فنی و پیشگیری از بروز خسارت به طرح‌های اشتغال مددجویان از دیگر اهداف بازدیدهای فنی و کارشناسی از طرحهای اشتغال مددجویان است.

وی در ادامه اظهار کرد: کمیته امداد استان به منظور به دست آوردن اطمینان از عدم انحراف سرمایه، افزایش بهره‌وری اشتغال‌های ایجاد شده، پایداری و تثبیت طرح‌ها و تحقق خودکفایی مددجویان نظارت را در اولویت برنامه‌های خود قرار داده است

ملّیت روش اجرایی نظارت در کمیته امداد را به دو صورت نظارت فنی و نظارت مدیریتی عنوان کرد و گفت: نظارت فنی، نظارت بر تمامی مراحل طرح‌های اشتغال و خودکفایی است که به منظور انتقال تجربه‌ها و ارائه راهکارهای مناسب توسط کارشناسان انجام می‌شود و نظارت مدیریتی توسط مسئولان و کارشناسان حوزه اشتغال و خودکفایی استان انجام می‌شود.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان بوشهر مشاغل ایجاد شده توسط این نهاد را شامل دامپروری، کشاورزی، فعالیت‌های دستی، خدماتی و صنعتی برشمرد و خاطر نشان کرد: کارشناسان حوزه اشتغال این نمهاد، طرح‌های ایجاد شده را تا پنج سال و به صورت مستمر و دوره‌ای سه ماهه مورد نظارت و بازدید قرار می‌دهند تا مشکلات و موانع احتمالی پیگیری و دلگرمی مجریان فراهم شود.

وی در پایان از ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به مددجویان تحت حمایت در زمینه مختلف شغلی خبر داد و گفت: اکثر مددجویان پس از فراگیری دوره‌های آموزشی شغلی و کسب مهارت فنی و حرفه‌ای جذب بازار کار می‌شوند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۴۹۱

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید