دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۴ مهر ۱۳۹۷ / ۱۲:۴۷
سرویس : بوشهر
کد خبر : ۱۶۴۲۳۳
گزارشگر : ۹۳
قائم مقام معاون اشتغال کمیته امداد:

کسب و کارهای خرد مددجویی به فعالیت های اقتصادی کلان پیوند می خورد

(چهارشنبه ۴ مهر ۱۳۹۷) ۱۲:۴۷

با توجه به ظرفیت مناسب شهرک های صنعتی در عرصه تولید،درصدد هستیم کسب و کارهای خرد مددجویی را به فعالیت‌های اقتصادی کلان پیوند بزنیم.

قائم مقام معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد کشور در سفر به استان بوشهر با مدیر شرکت شهرک های صنعتی این استان دیدار و پیرامون توسعه اشتغال مددجویان تحت حمایت گفت و گو کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، علیر ضا رمضانی، قائم مقام معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد در این نشست با تاکید بر اجرایی شدن طرح‌های اشتغال‌زایی این نهاد اظهار کرد: بر اساس ظرفیت مناطق مختلف در کشور طرح‌های اشتغال‌زایی ویژه مددجویان تدوین و اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه اشتغال مددجویان در اولویت برنامه‌های کمیته امداد است تصریح کرد: برای اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی، تسهیلات  با نرخ  سود پایین با همکاری بانک‌ها و منابع صندوق قرض‌الحسنه ولایت کمیته امداد پرداخت می‌شود.

قائم مقام معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد گفت: سال قبل دو هزار و 350 میلیارد تومان وام قرض الحسنه اشتغال به مددجویان تحت حمایت این نهاد در سراسر کشور پرداخت شده است.

رمضانی با اشاره به فعالیت صندوق قرض‌الحسنه ولایت در این نهاد افزود: از پرداخت تسهیلات یاد شده یک میلیارد و 750 میلیون تومان از منابع قرض الحسنه بانک‌ها بوده و مابقی از محل صندوق قرض الحسنه ولایت کمیته امداد پرداخت شده است.

وی تصریح کرد: امسال این میزان به چهارهزار و 500 میلیون تومان ارتقاء یافته که بخشی از محل منابع قرض الحسنه بانک‌ها و مابقی نیز از محل صندوق قرض الحسنه ولایت کمیته امداد تامین می‌شود.

رمضانی بیان کرد: در کنار ارائه این میزان تسهیلات ارزان قیمت اشتغال، سعی شده که مشاوره‌های شغلی مناسبی متناسب با اقلیم هر استان و منطقه انجام شده است.

قائم مقام معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد با تاکید بر توجه به ایجاد بازار شبکه‌ای برای ارائه محصولات مشاغل گوناگون  افزود:  بررسی‌های نشان می‌دهد که با وجود این که بخش عمده‌ای از مددجویان دارای تخصص‌های لازم بوده و بر این اساس تسهیلات دریافت کرده‌اند اما به سبب نداشتن بازار شبکه‌ای و هدفمند، در ارائه محصولاتشان به بازار دچار مشکل شده‌اند.

رمضانی بیان کرد: با توجه به این که شرکت شهرک‌های صنعتی در عرصه تولید دارای ظرفیت‌های مناسبی است می‌توان از این ظرفیت برای حضور مددجویان برای ایجاد یک فعالیت تولیدی در حد خرد استفاده شود.

قائم مقام معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد تاکید کرد: به دنبال این هستیم که کسب و کارهای خرد مددجویی را به فعالیت‌های اقتصادی کلان گره بزنیم که در استان‌های صنعتی مانند بوشهر می‌توان از این ظرفیت استفاده کرد.

وی در پایان به خریداری و توزیع خودرو زامیاد برای توسعه اشتغال مددجویان خبر داد و گفت: این خودروها به میزان ۹۰ درصد قیمت آن و با ارائه تسهیلات به مددجویان ارائه می شود که در بوشهر می‌توان از این ظرفیت در شرکت شهرک‌های صنعتی و سایر صنایع تولیدی استفاده کرد.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۰۴

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید