دکمه موبایل منو

جزییات خبر

دوشنبه / ۱۱ تیر ۱۳۹۷ / ۱۱:۳۸
سرویس : بوشهر
کد خبر : ۱۶۲۷۵۲
گزارشگر : ۹۳

بهره مندی 2300 کودک بوشهری مبتلا به سوء تغذیه از سبد غذایی

(دوشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۷) ۱۱:۳۸

2300 کودک مبتلا به سوء تغذیه بوشهری، 500 میلیون تومان سبد غذایی در سه ماهه نخست سال جاری دریافت کردند.

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر گزارشی از پرداخت سبد غذایی به کودکان زیر پنج سال مبتلا به سوء تغذیه در سه ماهه نخست سال جاری ارائه داد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، احمد لطفی، مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر با بیان اینکه بسیاری از مشکلات و بیماری‌های کودکان ناشی از سوء تغذیه است گفت: کمیته امداد استان بوشهر در این زمینه با توزیع سبد غذایی برای تأمین ‌بخشی از نیازهای غذایی کودکان کمتر از پنج سال دچار سوء تغذیه، گام برداشته است.

وی با اشاره به اینکه حفظ سلامت مددجویان به خصوص کودکان دچار سوء تغذیه یکی از برنامه‌های مهم کمیته امداد است افزود: در همین زمینه در سه ماهه نخست سال جاری پنج میلیارد ریال سبد غذایی به دو هزار 300 کودک مبتلا به سوء تغذیه زیر پنج سال پرداخت شده است.

لطفی سرانه تغذیه برای هر نفر را 720 هزار ریال عنوان کرد و افزود: هر سبد  شامل اقلام مواد غذایی اعم از : حبوبات ، لبنیات و تخم مرغ ، برنج ، ماکارونی و روغن که از طریق فروشگاه های طرف قرارداد به والدین کودکان تحویل می شود.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر با بیان اینکه این سبد غذایی با هدف بهبود شاخص‌های سلامت و وضعیت تغذیه کودکان خانواده‌های نیازمند انجام می‌شود، مطرح کرد: سبد غذایی به کودکانی تعلق می‌گیرد که دچار اختلال رشد یا سوءتغذیه هستند و بر اساس ارزیابی حمایتی توسط کمیته امداد عدم تمکن مالی و استحقاق وی نیز به اثبات رسیده باشد.

وی گروه هدف در طرح تغذیه کودکان را  محدوده سنی شش ماه تا کمتر از پنج سال عنوان کرد و افزود: هر کودک به محض ورود به طرح و بهره‌مندی از آن باید حداقل طی دو دوره شش ماهه (مجموعا یک سال)تحت پوشش طرح بوده تا مراتب پایش رشد آن به صورت کامل انجام و شرایط رفع سوء تغذیه وی با تأیید مراکز بهداشتی، درمانی (پس از مهلت یک ساله) محرز شود.

 مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر با بیان اینکه بیشترین کودکان مبتلا به سوء تغذیه در مناطق روستایی و محروم قرار دارند، گفت:" طرح همسفره" با هدف تأمین نیازهای غذایی کودکان تحت حمایت، افزایش شاخص سلامت و ارتقاء سطح هوشی کودکان مددجو، از سوی کمیته امداد اجرا می‌شود.

لطفی در پایان به نحوه مشارکت خیران برای کمک به کودکان نیازمند تغذیه اشاره کرد و گفت: نیکوکاران می‌توانند با مراجعه به سایت همسفره، برای هر کودک به مبلغ حداقل 720 هزار ریال سبد غذایی تقبل و خریداری کنند.

انتهای پیام/


تعداد بازدید : ۴۱۰

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید