دکمه موبایل منو

جزییات خبر

شنبه / ۱۶ تیر ۱۳۹۷ / ۱۱:۳۵
سرویس : بوشهر
کد خبر : ۱۶۲۷۵۰
گزارشگر : ۹۳
در ماه مبارک رمضان امسال

2257 فرزند یتیم و محسنین بوشهری زیر چتر حمایتی حامیان قرار گرفتند

(شنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۷) ۱۱:۳۵

2257 حامی نیکوکار در ماه مبارک رمضان امسال، حمایت از فرزندان نیازمند ایتام و محسنین تحت حمایت کمیته امداد استان بوشهر را بر عهده گرفتند.

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر گزارشی از جذب حامیان فرزندان ایتام ومحسنین این نهاد در ماه مبارک رمضان خبر داد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، احمد لطفی، مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر در نشست بررسی وضعیت کودکان نیازمند تحت حمایت این نهاد اظهار کرد: اجرای طرح حامی یابی برای فرزندان ایتام و محسنین، یکی از طرح‌های شاخص کمیته امداد است که در طول سال به ویژه در ایام ماه مبارک رمضان انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه در ماه مبارک رمضان استقبال گسترده مردمی از طرح اکرام ایتام و محسنین برای کمک به نیازمندان شده است گفت: در این ایام دو هزار 257 حامی نیکوکار، حمایت از فرزندان نیازمند بی سرپرست و بد سرپرست را بر عهده گرفتند و ماهانه کمک‌های نقدی و غیر نقدی خود را به آنها پرداخت می‌کنند.

لطفی در توضیح کودکان ایتام و محسنین گفت: طرح اکرام ایتام برای حمایت از کودکانی است که پدر خود را از دست داده‌اند و برای تأمین هزینه‌های زندگی با مشکلات جدی مواجه هستند.

وی در ادامه افزود: طرح محسنین مربوط به آن دسته از کودکانی است که والدین آنها در قید حیات هستند ولی به دلیل از کار افتادگی، طلاق و یا زندانی شدن پدر، تحت سرپرستی مادرشان زندگی می‌کنند که نیاز به حمایت دارند.

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر با اشاره به اینکه حامیان به طور میانگین ماهیانه 50 هزار تومان به حساب ایتام و محسنین پرداخت می‌کنند یادآور شد: علاو بر این، سایر نیازهای این فرزندان از قبیل پوشاک، لوازم تحصیلی، جهیزیه، لوازم خانگی توسط حامیان نیکوکار نیز تأمین و در اختیار آنها قرار می‌گیرد.

لطفی در خصوص تعامل دائمی بیش از 90 درصد از حامیان با کمیته امداد گفت: این حامیان پس از سه ماه پرداخت متوالی می‌تواند با هماهنگی کمیته‌امداد، کودک تحت حمایت خود را ملاقات کنند و هر شش ماه یک بار نیز صورت حساب پرداختی به این کودک را دریافت نمایند.

وی در پایان با تقدیر از مشارکت خوب مردم مؤمن و نوع دوست استان بوشهر در کمک به نیازمندان گفت: افرادی که قصد حمایت از ایتام و فرزندان خانوارهای نیازمند را دارند می‌توانند با مراجعه به سایت محسنین و یا به دفاتر کمیته امداد استان در این امر خیر پیشقدم شوند.

انتهای پیام/


تعداد بازدید : ۲۸۵

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید