دکمه موبایل منو

جزییات خبر

دوشنبه / ۱۱ تیر ۱۳۹۷ / ۰۶:۵۸
سرویس : بوشهر
کد خبر : ۱۶۲۷۳۳
گزارشگر : ۹۳

ارائه خدمات درمانی به مددجویان از سوی 150 مرکز درمانی در بوشهر

(دوشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۷) ۰۶:۵۸

این مراکز درمانی شامل بیمارستان های دولتی و خصوصی، درمانگاه، آزمایشگاه، فیزیوتراپی، پزشکان عمومی و خصوصی، رادیولوژی و سنوگرافی ها هستند که خدمات درمانی و بیمه پایه را به مددجویان تحت حمایت ارائه می دهند.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان بوشهر گزارشی از خدمات درمانی ارائه شده در سه ماهه سال جاری به مددجویان تحت حمایت ارائه داد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، صمد فرّار، معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان بوشهر در نشست بررسی وضعیت  اجرای طرح‌های بهداشتی و درمانی مددجویان تحت حمایت با بیان اینکه حفظ سلامت و تأمین آتیه مددجویان تحت حمایت، از اهمیت زیادی برخوردار است اظهار کرد: کمیته امداد برای ارتقاء سلامت مددجویان تحت حمایت نگاه ویژه‌ای به مسائل و مشکلات بهداشتی و درمانی آنها دارد.

فرّار با اشاره به اینکه بخش اعظمی از مشکلات مددجویان، پرداخت هزینه‌های سنگین درمانی در زمان بیماری است، گفت: کمیته امداد با ارائه خدمات بیمه‌ای، هزینه‌های درمانی آنها را پرداخت می‌کند.

وی در ادامه بیان کرد: در سه ماهه نخست سال جاری 800 میلیون تومان برای ارائه خدمات درمانی به مددجویان تحت حمایت در زمینه‌های فرانشیز دارو، بستری، آزمایشگاه، رادیولوژی، نگهداری سالمندان و تأمین هزینه سفر و اقامت بیمار هزینه شده است.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان بوشهر با بیان اینکه بیش از 30 هزار خانوار تحت حمایت از خدمات بیمه پایه بهره‌مند هستند، گفت: این طرح برای مددجویان ساکن شهرهای با جمعیت بیش از 20 هزار نفر اجرا می‌شود و مددجویان ساکن در روستاها و شهرهای زیر 20 هزار نفر از خدمات بیمه سلامت روستائیان و عشایر بهره‌مند هستند.

فرّار با بیان اینکه 150 مرکز درمانی طرف قرار داد در کل استان، خدمات بیمه پایه را به مددجویان ارائه می‌کند گفت: این مراکز شامل بیمارستانهای دولتی و خصوصی، درمانگا، آزمایشگاه، فیزیوتراپی، پزشکان عمومی و خصوصی، رادیولوژی و سنوگرافی هستند.

وی با اشاره به اینکه 90 درصد هزینه درمانی بیماران بستری و 70 درصد هزینه‌های بیماران سرپایی پرداخت می‌شود گفت: سال گذشته بیش از سه میلیارد و 100 میلیون تومان برای خدمات درمانی مددجویان تحت حمایت انجام شد.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان بوشهر خاطر نشان کرد: اسناد پزشکی ارائه  شده از طرف  مراکز طرف قرارداد، توسط بخش اسناد پزشکی کمیته امداد استان کارشناسی و سپس پرداخت می‌شود.

وی در پایان بیان کرد: خدمات بیمه‌ای ارائه شده با محوریت پزشک خانواده انجام می‌شود و مددجویان با معرفی پزشک خانواده می‌توانند از خدمات تخصصی و فوق تخصصی مراکز طرف قرارداد استفاده کنند.

انتهای پیام/

تعداد بازدید : ۳۸۵

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید