دکمه موبایل منو

جزییات خبر

شنبه / ۹ تیر ۱۳۹۷ / ۱۲:۰۶
سرویس : بوشهر
کد خبر : ۱۶۲۷۰۶
گزارشگر : ۹۳
امسال محقق می شود

ایجاد 4300 فرصت شغلی برای مددجویان کمیته امداد استان بوشهر

(شنبه ۹ تیر ۱۳۹۷) ۱۲:۰۶

4300 فرصت شغلی با پرداخت 102 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال در سال جاری برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان بوشهر ایجاد می شود.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان بوشهر برنامه های امسال این نهاد را در جهت ایجاد اشتغال و خودکفایی مددجویان تحت حمایت اعلام کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، مسلم ملّیت، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان بوشهر با بیان اینکه توانمندسازی خانوارهای مددجو از مهم‌ترین اقداماتی است که کمیته امداد انجام می دهد گفت: امسال تسهیلات فرصت‌های شغلی برای مددجویان تحت حمایت به 102 میلیارد تومان افزایش داده می شود تا زمینه‌ لازم برای چهار هزار و 300 فرصت شغلی ایجاد شود.

وی با بیان اینکه سال گذشته بیش از دو هزار و 477 فرصت شغلی با اعتباری بالغ بر 49 میلیارد تومان برای جامعه مددجوی ایجاد شده است، افزود: این تعداد فرصت شغلی زمینه خودکفایی بسیاری از مددجویان کمیته امداد را در این استان فراهم کرده است.

ملّیت عمده این مشاغل را در قالب طرح‌های خدمات، دامپروری، کشاورزی، صنایع دستی و شیلات عنوان کرد و بیان کرد: مددجویان متقاضی این مشاغل قبل از ورود به شغل مورد نظر، دوره‌های آموزشی فنی و حرفه‌ای را برای مدیریت صحیح طرح، فرا گرفتند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان بوشهر با تاکید اهمیت تعیین مدل اشتغال‌زایی برای مددجویان اظهار کرد: در حال حاضر مدل اشتغال‌زایی کمیته امداد یکی از بهترین مدل‌های ایجاد اشتغال پایدار در سطح کشور می‌باشد.

ملّیت مشاوره قبل و بعد از پرداخت تسهیلات به مددجویان را یکی از مزایای مدل اشتغال‌زایی کمیته امداد عنوان کرد و افزود: برای موفقیت طرح‌های اشتغال مددجویان، ناظران و امدادگران این نهاد از ابتدا تا انتها بر روند اجرای این طرح‌ها نظارت‌های لازم را دارند.

وی پشتیبانی از طرح‌های تولیدی مددجویان را از دیگر خدمات کمیته امداد دانست و گفت: خرید محصولات تولیدی، پرداخت تسهیلات مجدد برای توسعه طرح و برگزاری دوره‌های آموزشی و مهارتی از دیگر مزایای مدل اشتغال‌زایی کمیته امداد است.

انتهای پیام/


تعداد بازدید : ۳۷۱

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید