دکمه موبایل منو

جزییات خبر

سه شنبه / ۵ تیر ۱۳۹۷ / ۱۳:۰۷
سرویس : بوشهر
کد خبر : ۱۶۲۶۶۰
گزارشگر : ۹۳

حجاج بوشهری تامین جهیزیه 70 نوعروس مددجو را تقبل کردند

(سه شنبه ۵ تیر ۱۳۹۷) ۱۳:۰۷

امسال 800 نفر حاجی از استان بوشهر به مناسک حج اعزام می‌شوند که در قالب طرح احسان زائر کمک های خود را به مددجویان نیازمند تحت حمایت کمیته امداد پرداخت می کنند.

نشست هم اندیشی مسئولان کمیته امداد استان بوشهر و مدیران کاروان های سازمان حج و زیارت این استان با هدف ترویج سنت حسنه انفاق و نیکوکاری میان حجاج و هدایت هزینه های جانبی زائران، برای کمک به نیازمندان تحت حمایت کمیته امداد برگزار شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، احمد لطفی، مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر هدف از برگزاری این نشست را بهره گیری از مشارکت زائران در کمک رسانی به محرومان و نیازمندان تحت حمایت کمیته امداد عنوان کرد و اظهار کرد: کمیته امداد در زمینه‌های مختلف اشتغال و توانمند سازی، فرهنگی، تحصیلی، درمانی، بهداشت، جهیزیه و مسکن مددجویان خدمات گسترده‌ای را ارائه می‌دهد که بخشی از این خدمات، با مشارکت و کمک‌های مردم خیّر و نیکوکار استان محقق می‌شود.

وی با بیان اینکه بیش از 30 هزار خانوار نیازمند در استان تحت حمایت کمیته امداد هستند گفت: منابع کمیته امداد برای رفع کامل مشکلات این تعداد خانوار کافی نیست و ضرورتاً باید از ظرفیت‌های مردمی در کنار کمک های کمیته امداد استفاده شود.

 مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر با بیان اینکه بر اساس تاکیدات احادیث و روایات،حاجیان قبل از انجام مناسک حج به فقرا کمک کنند، گفت: امسال 800 نفر حاجی از استان بوشهر به زیارت اعزام می‌شوند که می‌توانند در جهت حمایت از نیازمندان کمیته امداد را یاری رسانند.

لطفی با اشاره به میزان کمک‌های حاجیان در طرح احسان زائر سال گذشته گفت: 100 میلیون تومان در قالب این طرح به نیازمندان و فقرا کمک شده است که امیدواریم امسال با هماهنگی های انجام شده با مدیران کاروانها، این رقم افزایش بیشتری یابد.

عبدالرسول رنجبر، مدیر سازمان حج و زیارت استان بوشهر در این نشست هماهنگی تصریح کرد: این سازمان و مدیران کاروان‌های زیارتی آمادگی کامل برای همکاری در برنامه‌های کمیته امداد در رسیدگی به نیازمندان را دارد.

در این جلسه مشترک مقرر شد با همکاری مدیران کاروانها، 300 حاجی حمایت از کودکان ایتام بی سرپرست و نیازمند تحت حمایت کمیته امداد را برعهده بگیرند.

 همچنین مقرر شد هزینه 70 سری جهیزیه برای نوعروسان مددجو از سوی حاجیان تأمین شود و علاوه بر آن بخشی از ولیمه و اطعام هر حاجی برای مددجویان نیازمند به کمیته امداد تحویل داده شود.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۳۹

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید