دکمه موبایل منو

جزییات خبر

دوشنبه / ۴ تیر ۱۳۹۷ / ۱۳:۴۳
سرویس : بوشهر
کد خبر : ۱۶۲۶۲۹
گزارشگر : ۹۳

بهره مندی بیش از 2000 مددجوی بوشهری از خدمات بیمه ای

(دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷) ۱۳:۴۳

727 میلیون تومان برای حق بیمه این مددجویان به سازمان تامین اجتماعی پرداخت شده است و آنان پس از رسیدن به سن بازنشستگی می توانند از طریق این سازمان مستمری دریافت کنند.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان بوشهر عملکرد سه ماهه این نهاد را در بخش های خدمات بیمه ای و درمان تشریح کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، صمد فرّار، معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان بوشهر، با بیان اینکه کمیته امداد  نگاه ویژه ای به توانمندسازی و پایداری درآمد خانوارهای تحت حمایت دارد، گفت:با پرداخت حق بیمه مددجویان واجد شرایط، به عنوان حق بیمه بازنشستگی، بخشی از نیاز های زندگی آینده آنها تامین خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون بیش از 30 هزار خانوار در استان بوشهر تحت حمایت کمیته امداد هستند خاطر نشان کرد: در سه ماهه نخست سال جاری بیمه تامین اجتماعیی و درمان دو هزار و 49 خانوار از سوی حوزه حمایت کمیته امداد پرداخت شده است.

وی با اشاره به اینکه این بیمه گران شامل دو گروه، مددجویان زن سرپرست خانوار و مجریان طرح های اشتغال هستند گفت: 727 میلیون تومان برای حق بیمه این مددجویان به سازمان تامین اجتماعی پرداخت شده است تا آنان بتوانند پس از رسیدن به سن بازنشستگی از طریق این سازمان مستمری دریافت کنند.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان بوشهر در ادامه به تشریح عملکرد این نهاد در بخش خدمات بهداشت و درمان به مددجویان تحت حمایت پرداخت و اظهار کرد: با توجه به این که بخشی از مشکلات مددجویان شامل پرداخت هزینه‌های سنگین درمانی در زمان بیماری، سوء تغذیه و همچنین مشکلات مهم مربوط به بیماران خاص، صعب العلاج و زمین گیر است، بنابراین کمیته امداد برای ارائه خدمات متنوع و مطلوب به مددجویان با پرداخت بخشی از هزینه‌ها در رفع دغدغه آنها اقدام می‌کند.

فرّار بیان کرد: در سال گذشته بیش از 10 میلیارد تومان جهت پرداخت بیمه خدمات درمانی، هزینه‌های فرانشیز خدمات درمانی، بیمه‌های اجتماعی، ارتقاء شاخص‌های بهداشتی، بهبود تغذیه کودکان زیر 5 سال و مادران باردار و شیرده و کمک به تجهیزات بیماران صعب العلاج هزینه شده است.

معاون حمایت و سلامت با بیان اینکه کمیته امداد نیز یکی از سازمان‌های بیمه گر درمانی پایه است گفت: با عقد قرارداد با مراکز درمانی، 90 درصد هزینه درمانی بیماران در زمان بستری و 70 درصد هزینه‌های بیماران سرپایی پرداخت می‌شود که در این جهت سال گذشته بیش از سه میلیارد و 100 میلیون تومان به این مراکز پرداخت شده است.

وی با اشاره به اینکه دو هزار و 300 کودک زیر پنج سال مبتلا به سوء تغذیه تحت حمایت کمیته امداد وجود دارد افزود: کمک به رفع سوء تغذیه این کودکان زیر پنج سال، مادران بار دار و شیرده، کمک به ارتقاء شاخص‌های بهداشتی از سرفصل‌های دیگر خدمات امداد به مددجویان است.

فرّار در پایان بیان کرد: 516 نفر بیمار خاص و صعب العلاج در استان بوشهر تحت حمایت کمیته امداد هستند که در کمک به خرید تجهیزات این بیماران و مسائل درمانی آنها کمک می‌شود.

انتهای پیامتعداد بازدید : ۳۰۴

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید