دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ / ۱۳:۱۷
سرویس : بوشهر
کد خبر : ۱۶۲۵۴۰
گزارشگر : ۹۳

2500 طرح اشتغال و خودکفایی در بوشهر بیمه حوادث شدند

(چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷) ۱۳:۱۷

به منظور بسط فرهنگ بیمه ای و اطمینان خاطر مددجویان کار آفرین از امنیت طرحشان، 2500 طرح اشتغال و خودکفایی در استان بوشهر بیمه حوادث شدند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان بوشهر گزارشی در خصوص بیمه حوادث طرح های اشتغال و خودکفایی این نهاد از سال گذشته تا کنون ارائه داد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، مسلم ملیّت،معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان بوشهر ضمن تشریح اقدامات این نهاد در پرداخت تسهیلات اشتغال زایی به گروه‌های هدف اظهار کرد: به منظور توانمندسازی هرچه بهتر مددجویان تحت حمایت و همچنین بسط فرهنگ بیمه‌ای و اطمینان خاطر مددجویان کارآفرین از امنیت طرحشان، دو هزار و 500 طرح اشتغال و خودکفایی از سال گذشته تا کنون مورد بیمه حوادث قرار گرفتند.

وی افزود: در این خصوص با چهار بیمه تجاری تفاهم نامه همکاری منعقد شده است که ضمن تخفیفات لازم، دارایی و سرمایه مددجویان کار آفرین در سه بخش، ساختمان، تاسیسات طرح و اثاثیه مددجویان به مدت پنج سال تحت پوشش بیمه حوادث از جمله آتش سوزی، صاعقه،انفجار،زلزله،سیل،طغیان آب دریاها و رودخانه‌ها، طوفان،گردباد،تندباد،خسارت ناشی از برف و باران شدید قرار گرفتند.

ملیّت با اشاره به بیمه طرح‌های کشاورزی و حمل و نقل که به مددجویان واگذار شد گفت: در خصوص این طرح‌ها بیمه بدنه خودرو صورت گرفته و در طرح‌های کشاورزی نیز بیمه‌های یارانه‌ای صندوق بیمه کشاورزی از الزامات پرداخت تسهیلات این نهاد بوده است.

وی با تاکید بر ارائه خدمات با کیفیت به کلیه گروه‌های هدف یادآور شد: حوزه اشتغال و خودکفایی به منظور ایجاد زمینهٔ مناسب برای حضور مددجویان مستعد در فعالیت‌های اقتصادی و اجتماعی، ضمن انجام نظارت‌های دقیق فنی و مدیریتی، سازوکارهایی را جهت جلوگیری از سقوط مجدد مددجویان به چرخه فقر در مقابل حوادث مختلف پیش بینی کرده است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان بوشهر در پایان خاطر نشان کرد: با توجه به این که خواسته عمده این نهاد از شرکت‌های بیمه‌ای طرف قرارداد، کیفی‌سازی خدمات و تسریع در پرداخت‌های افراد زیان‌دیده است، سعی می‌شود در طول مدت قرارداد، نظارت جدی در این خصوص به عمل آید.

انتهای پیام/


تعداد بازدید : ۲۶۹

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید