دکمه موبایل منو

جزییات خبر

پنج شنبه / ۲۳ شهریور ۱۳۹۶ / ۰۸:۵۳
سرویس : بوشهر
کد خبر : ۱۵۷۴۸۳
گزارشگر : ۶۷

آغاز جمع آوری زکات خرما از نخلستان های بوشهری

(پنج شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۶) ۰۸:۵۳

همزمان با شروع فصل برداشت خرما از نخلستان های بوشهر 20 هزار و 800 عدد سبد و کارتن برای جمع آوری زکات خرما میان نخلداران توزیع شد.

شورای مدیران کمیته امداد استان بوشهر چگونگی جمع آوری زکات خرما از نخلداران را بررسی کرد.

  به گزارش سایت خبری کمیته امداد، احمد لطفی، مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر در این جلسه گفت: زکات یکی از پایه های مهم دین اسلام است که پرداخت آن بر همه مسلمانان واجب است و با انجام این فریضه مال خود را بیمه می کنند و موجب نزول رحمت الهی وعدالت اسلامی در جامعه می شود.

وی با بیان این که یکی ازبرنامه های ماندگار و مستمر کمیته امداد احیاء زکات در جامعه است، افزود: همه ساله این نهاد با برنامه ریزی  زکات کشاورزان و باغداران هم استانی را دریافت و میان نیازمندان واقعی منطق محروم توزیع می کند.

لطفی با اشاره به فرا رسیدن فصل برداشت خرما در استان بوشهر بیان کرد: در هفته های گذشته 20 هزار کارتن و 800 سبد برای جمع آوری زکات خرما میان نخلداران هم استانی توزیع شده است  ک  از مهر ماه  جمع آوری خرما آغاز می شود.

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر با بیان این که هم اکنون 266 روستای استان در امر پرداخت زکات فعال هستند،افزود:این روستا ها بیشتر از توابع شهرستانهای دشتستان، دشتی، تنگستان و جم  هستند که بیشترین زکات خرما از این مناطق پرداخت می شود.

وی بر لزوم  هزینه کرد دقیق زکات جمع آوری شده برای رفع نیاز ایتام و مستمندان تحت حمایت تاکید کرد و گفت: 60 درصد از این خرما، بلافاصله برای مصرف در اختیار نیازمندان همان منطقه که زکات جمع آوری شده است قرار می گیرد و 40 درصد دیگر با نظر مودیان زکات فروخته و منابع مالی حاصل از آن صرف پروژه های عام المنفعه می شود.

لطفی گفت: 427 تن به ارزش 800 میلیون و 95 میلیون تومان زکات خرما از سوی نخلداران هم استانی در سال گذشته پرداخت شد که امیدواریم این رقم، امسال نسبت به مشابه سال گذشته افزایش داشته باشد.

وی در پایان با قدردانی از نقش دهیاران، شوراهای روستا،خیران، عاملان و رابطان زکات، روحانیان و مبلغان در کمک به جمع آوری زکات، بیان کرد: تلبیغ و ترویج زکات از سوی مدیران و افراد صاحب نفوذ و تریبون مردمی، نقش زیادی در بهسازی جایگاه زکات و فرهنگ سازی آن در جامعه دارد.

انتهای پیام


تعداد بازدید : ۱۴۰پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید