دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۲۲ شهریور ۱۳۹۶ / ۱۰:۰۱
سرویس : بوشهر
کد خبر : ۱۵۷۴۲۱
گزارشگر : ۶۷

46 فقره جهیزیه به نوعروسان مددجوی دشتستانی اهدا شد

(چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶) ۱۰:۰۱

در اقدامی مشترک از سوی کمیته امداد و موسسه آبشار عاطفه ها 46 فقره جهیزیه ازدواج برای نوعروسان دشتستانی تحت حمایت تامین و به آنها اهدا شد.

مدیر کمیته امداد شهرستان دشتستان فعالیت های امسال این نهاد را در حوزه تامین و اهدا جهیزیه به نوعروسان تحت حمایت تشریح کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، سید اکبر عدنانی، مدیر کمیته امداد شهرستان دشتستان با بیان این که تحکیم بنیان خانواده و کمک به تسهیل ازدواج جوانان نیازمند تحت حمایت، یکی از مهم ترین برنامه های کمیته امداد است، گفت: کمیته امداد به عنوان نهاد مردمی توانسته است هرساله با اهدا جهیزیه از طریق مشارکت مردمی و کمک خیران، تعدادی از نوعروسان مددجو را به خانه بخت بفرستد.

وی با اشاره به این که حمایت‌های کمیته امداد از مددجویان در بحث ازدواج با پرداخت کمک هزینه ازدواج و اهدا جهیزیه به آنها اجرایی و عملی می‌شود، افزود: تاکنون بسیاری از نوعروسان مددجو تحت حمایت  با دریافت کمک هزینه خرید جهیزیه زندگی مشترک خود را آغاز کرده‌اند و امسال نیز تاکنون 46 فقره جهیزیه به ارزش 112 میلیون تومان به نوعروسان تحت حمایت دشتستانی اهدا شد که 50 درصد آن توسط آبشار عاطفه ها تامین شده است.

لطفی با بیان اینکه مهیا کردن شرایط برای ازدواج آسان جوانان، عزم همگانی می طلبد افزود: اقلام جهیزیه شامل 9 قلم از کالای اساسی و مورد نیاز برای آغاز زندگی مشترک است که شامل یخچال، تلویزیون، فرش، اجاق گاز و نیز یک بسته فرهنگی شامل یک جلد کلام االله مجید، مفاتیح الجنان، سجاده و ادعیه به عنوان تبرک به جوانان مددجو اهدا می شود.

مدیر کمیته امداد شهرستان دشتستان  در ادامه به برگزاری دوره‌های آموزشی قبل از ازدواج برای نوعروسان مددجو اشاره کرد و گفت: در این دوره‌های  آموزشی موضوعاتی از قبیل مهارت‌های زندگی اسلامی، نحوه مقابله با مشکلات، مدیریت اقتصادی زندگی، مدیریت فرزند و رفتار با شوهر آموزش داده می‌شود.

وی در پایان با تاکید بر ضرورت مشارکت همگانی در توسعه طرح تامین جهیزیه جوانان نیازمند افزود: کمیته امداد همواره در خط مقدم حمایت و کمک به خوداتکایی نیازمندان و جامعه هدف بوده و از زمان تاسیس تا کنون گام های موثری در زمینه کمک به ازدواج زوج های جوان با حمایت نیکوکاران برداشته است.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۱۲۶پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید