دکمه موبایل منو

جزییات خبر

سه شنبه / ۲۱ شهریور ۱۳۹۶ / ۰۸:۱۰
سرویس : بوشهر
کد خبر : ۱۵۷۳۳۱
گزارشگر : ۶۷

امسال 50 درصد مددجویان بوشهری شاغل می‌شوند

(سه شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۶) ۰۸:۱۰

29 هزار خانوار در استان بوشهر تحت حمایت کمیته امداد هستند که امسال 50 درصد از آنها از مزایای طرح‌های اشتغال و خودکفایی این نهاد بهره‌مند می‌شوند.

معاون امور اشتغال و حمایت کمیته امداد استان بوشهر ( 19 شهریور96) در جلسه کارگروه اشتغال این نهاد برنامه های امسال بخش اشتغال مددجویان تحت حمایت را تشریح کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، مسلم ملیت، معاون امور اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان بوشهر در این جلسه با بیان اینکه  رویکرد جدید کمیته امداد توانمند سازی مددجویان  در زمینه خودکفایی اقتصادی و معیشتی است،گفت:  29  هزار خانوار در استان تحت حمایت کمیته امداد هستند که  نزدیک به 20 درصد جمعیت آنان در سال گذشته از مزایای طرح های اشتغال و خودکفایی بهره مند شده اند.

وی با تاکید بر اجرای طرح های کارآمد و متناسب با موقعیت و علاقه مندی مددجویان افزود: سال گذشته یک هزار و 852 طرح کارآمد با اعتبار30 میلیارد و 990 میلیون تومان از محل منابع بانکی و کمیته امداد به مددجویان پرداخت شده است که 23 میلیارد و 215 میلیون تومان آن از منابع بانکی و هفت میلیارد و 774 میلیون تومان آن از منابع کمیته امداد بوده است.

معاون امور اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان بوشهر این طرح ها را شامل طرح های خرد، کوچک،متوسط و بزرگ عنوان کرد که در حوزه های کشاورزی، دامپروری، صید و صیادی، صنایع دستی، فنی، تولیدی و خدمات اجرا شده اند.

ملیت از اجرای طرح های تجمیعی اشتغال  با اعتباری حدود 120 میلیارد تومان در سال جاری خبر داد و افزود: امسال در کنار طرح های مشاغل کوچک، زیر ساخت های بنگاه های اشتغال تجمعی بزرگ با ماهیت انفرادی در استان ایجاد می شود و با راه اندازی مشاغل در آن، مددجویان صاحب شغل و فعالیت می شوند.

وی با بیان این که تعامل کمیته امداد با آموزشگاه فنی و حرفه‌ای نقشی اساسی در اشتغال مددجویان دارد، گفت: سال گذشته با همکاری اداره کل آموزش و فنی و حرفه ای استان پنج هزار و 540 نفر از مددجویان در دوره های آموزشی مهارت آموزی، پایدارسازی و توسعه، کارآفرینی و حرفه آموزی دانش آموزان دبیرستانی  شرکت کرده اند و دوره های مهارت شغلی را فرا گرفته اند.

ملیت ظرفیت های عظیم کاریابی و اشتغال در استان بوشهر را فراوان توصیف کرد و افزود:  30 هزار نفر از مددجویان کمیته امداد استان با فرا گیری مهارت های فنی و حرفه ای در شرایط احراز شغل هستند که امسال  زمینه اشتغال 50 درصد از آنها فراهم می شود.

معاون امور اشتغال و حمایت کمیته امداد استان بوشهر با اشاره به موضوع کاریابی برای مددجویان جویای شغل گفت: بسته های تشویقی،برای کارفرمایان، بنگاه های تولیدی و خدماتی در نظر گرفته شد تا مددجویان متقاضی و واجد شرایط شغل را بکار بگیرند.

وی در ادامه افزود: کمیته امداد به منظور ایجاد انگیزه در کارفرمایان، حق بیمه مددجویانی که نزد کارفرمایان مشغول به کار شوند، طی دوسال، در سال اول 100 درصد و در سال دوم 50 درصد (تا سقف حداقل حقوق و دستمزد مصوب شورای عالی اشتغال در سال اجرا) به کارفرمایان پرداخت می کند.

ملیت در پایان از کارفرمایان متقاضی نیروی کار خواست با مراجعه به نزدیک ترین دفاتر کمیته امداد نسبت به ارائه درخواست نیروی کار اقدام و ضمن مشارکت در امر خیر و خداپسندانه توانمند سازی مددجویان، از بسته تشویقی کاریابی این نهاد بهره مند شوند.

انتهای پیام

 

تعداد بازدید : ۱۳۸پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید