دکمه موبایل منو

جزییات خبر

یکشنبه / ۱۲ شهریور ۱۳۹۶ / ۱۶:۲۰
سرویس : بوشهر
کد خبر : ۱۵۷۱۴۰
گزارشگر : ۶۷

7 هزار خانوار مددجوی بوشهری فاقد مسکن هستند

(یکشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۶) ۱۶:۲۰

هفت هزار خانوار مددجوی تحت حمایت کمیته امداد استان بوشهر فاقد مسکن و 9 هزار خانوار دیگر دارای مسکن غیره مقاوم هستند که نیازمند تعمیر و بازسازی است.

مدیر مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد استان بوشهر  امروز( یکشنبه 12 شهریور) در جلسه شورای مدیران این نهاد روند ساخت مسکن مددجویان تحت حمایت استان را بررسی کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، غلامرضا قائدی، مدیر مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد استان بوشهر در این جلسه با بیان این که ساخت سر پناه مناسب و ایمن برای خانواده‌های تحت حمایت از رسالت‌های مهم کمیته امداد است اظهار داشت: هفت  هزار خانوار در استان فاقد مسکن هستند و 9 هزار خانوار دیگر دارای مسکن غیره مقاوم هستند که نیاز به تعمیر و بازسازی دارند.

وی افزود: با برنامه‌ریزی انجام شده بنا شد طی مدت زمان سه الی پنج سال آینده مشکل مسکن همه این مددجویان تحت حمایت بوشهر برطرف شود.

لطفی بیان کرد: در سال جاری کمیته امداد  برای رفع مشکل مسکن این مددجویان، خرید، ساخت، تکمیل و بازسازی هزار و 485 واحد مسکونی را در برنامه خود قرار داده است که برای این امر 130 میلیارد ریال از منابع کمیته امداد، دولتی و کمک های خیران و مردم در نظر گرفته شده است.

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر یکی از راههای رسیدن به این هدف بزرگ را مشارکت و کمک های خیران و نیکوکاران در این زمینه عنوان کرد و افزود: تامین مسکن مناسب یکی از ابعاد توانمند سازی خانواده های تحت حمایت کمیته امداد است. در این میان زنان سرپرست خانوار، ایتام و  مددجویان مناطق محروم در اولویت مسکن قرار دارند.

وی گفت: در هفته دولت 333 واحد مسکونی با اولویت زنان سرپرست خانوار و ایتام  و درمناطق محروم واگذار شد که 321 واحد آن در مناطق محروم روستایی و 12 واحد در مناطق شهری بود. برای ساخت این واحد ها 77 میلیارد و 950 میلیون ریال اعتبار هزینه شده است.

انتهای پیام


تعداد بازدید : ۱۶۸پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید