دکمه موبایل منو

جزییات خبر

شنبه / ۱۱ شهریور ۱۳۹۶ / ۰۹:۴۱
سرویس : بوشهر
کد خبر : ۱۵۷۰۳۰
گزارشگر : ۶۷
از ابتدای امسال تاکنون انجام شد

بهره‌مندی 2هزار 660 مددجوی کنگانی از خدمات مشاوره‌ای

(شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۶) ۰۹:۴۱

دو هزار و 660 نفر مددجوی کنگانی تحت حمایت کمیته امداد از ابتدای امسال تاکنون از خدمات مشاوره‌ای بهره‌مند شدند.

مدیر کمیته امداد شهرستان کنگان مهم ترین فعالیت های آموزشی و مشاوره ای این نهاد را برای  مددجویان تحت حمایت کنگانی تشریح کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد،عبدالحسین رهبر، مدیر کمیته امداد شهرستان کنگان گفت:طی سال گذشته بیش از شش هزار و 706 نفر مددجوی تحت حمایت از خدمات مشاوره فردی و گروهی در بخش‌های پیش گیری از آسیب‌های اجتماعی، فضای مجازی، اعتیاد، مهارت‌های زندگی، سبک فرزندپروری، شرایط ازدواج موفق، آشنایی با عوامل موثر ازدواج و تحکیم بنیان خانواده بهره‌مند شدند.

رهبر بیان کرد: بیشترین خدمات مشاوره‌ای در زمینه ازدواج، مسائل خانوادگی، مشکلات روحی و روانی، مشکلات تحصیلی و شغلی است و از ابتدای امسال تا کنون، دو هزار و 660 نفر از خدمات مشاوره ای فردی، گروهی و کارگاهی بهره‌مند شدند که 238 نفر آن مشاوره فردی و 422 نفر مشاوره گروهی و بیش از دو هزار نفر در همایش‌ها و کارگاه‌های آموزشی شرکت کرده‌اند.

مدیر کمیته امداد شهرستان کنگان یکی از برنامه‌های مهم در مشاوره‌های کمیته امداد را شناخت خانواده‌ها و مشکلات آنها از لحاظ روحی، روانی، عاطفی و تربیتی عنوان کرد و افزود: مشاوران این نهاد پس از آشنایی کامل از وضعیت خانواده‌ها، مشاوره‌های تخصصی را به آنان ارائه می‌دهند.

وی با بیان این که بیشترین مراجعه کنندگان به مراکز مشاوره‌ای کمیته امداد، زنان مددجو و سرپرست خانوار هستند، گفت: کمیته امداد به منظور پیش گیری از بروز ناهنجاری‌های اجتماعی و مشکلات روحی و روانی این زنان، برنامه‌های مشاوره‌ای تاثیرگذاری را اجرا می‌کند.

رهبر برگزاری دوره‌های آموزشی تخصصی مشاوره را در پیش گیری از آسیب‌های اجتماعی مددجویان حائز اهمیت دانست و افزود: مشاوره‌های تخصصی نقش مهمی در توانمند‌سازی مددجویان دارد و آنان می توانند با مدیریت مناسب ، سبک زندگی خود را تغییر و در مسیر موفقیت قدم بر دارند.

انتهای پیامتعداد بازدید : ۱۶۱پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید